ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ranking kredytów gotówkowych - kto może szybko skorzystać z kredytu bez zaświadczeń?

Wtorek, 05 maja 2020 1559
Pandemia koronawirusa wywołała ogromny kryzys gospodarczy i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ogrom osób pozostało z dnia na dzień bez źródła generowania dochodu. Wielu Polaków straciło pracę, inni potrzebują finansowego wsparcia, by móc utrzymać własne biznesy. Większość utraciła płynność finansową albo ta została przynajmniej znacznie zachwiana.

 

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że o szybki kredyt gotówkowych stara się dzisiaj przynajmniej kilka razy więcej kredytobiorców niż w czasach przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa. Niestety, brak dochodów szybko wywołało zmianę warunków udzielania takich zobowiązań. Większość banków boi się niewypłacalności swoich klientów, dlatego też zdolność kredytowa wyliczana jest jeszcze bardziej skrupulatnie. O tym, jak zmieniły się zasady udzielania kredytów, dowiedzieć się można, korzystając chociażby z narzędzi, takich jak ranking kredytów gotówkowych. Jeśli i Ty potrzebujesz finansowego wsparcia ze strony banku, zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, sprawdź, czy w ogóle masz szansę na współpracę i na jakich warunkach.

 

Czym jest ranking kredytów gotówkowych?

 

Sam ranking kredytów gotówkowych to nic innego jak zestawienie kluczowych dla opłacalności i atrakcyjności zobowiązania czynników. W jednym miejscu i krótkim czasie udaje się więc porównać parametry, jakimi charakteryzują się poszczególne oferty, Warto przy tym wskazać, że rankingi przeważnie zawierają zestawienia co najmniej kilku konkurencyjnych względem siebie kredytów. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca ma jasny obraz aktualnej sytuacji na rynku tychże usług.

Pamiętajmy przy tym, że ranking kredytów gotówkowych uwzględnia jedynie szacunkowe wartości, a te konkretne i ostateczne klient banku pozna dopiero po wydaniu przez instytucję bankową decyzji pozytywnej. Z całą pewnością jest to jednak przydatne narzędzie do oceny atrakcyjności produktów bankowych, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami oraz możliwościami spłaty każdego klienta.

 

Na co Polacy zwracają uwagę, patrząc na ranking kredytów gotówkowych?

 

Polacy niestety popełniają spory błąd, ponieważ dla większości ważne jest jedynie to, by kredyt gotówkowy był na dowolny cel i nie generował wysokich kosztów. Przyszli kredytobiorcy zwracają więc uwagę na oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty oraz czas współpracy z bankiem. Nie da się jednak ukryć, że te parametry nie wystarczą, by móc cieszyć się zobowiązaniem na naprawdę dogodnych warunkach.

Specjaliści przyznają, że każdy ranking kredytów gotówkowych powinien ujmować także samą formę możliwości zawierania umów z instytucją bankową. Dzisiaj najbardziej pożądane są kredyty online, czyli te zaciągane za pośrednictwem internetu - w czasach koronawirusa to tak ważne, by móc załatwiać te kwestie bez konieczności wychodzenia z domu. Dla Polaków priorytetem powinien być również kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach oraz bez generowania raportów BIK. W sytuacji utraty źródła dochodu weryfikacja wysokości zarobków nader często przekreśla przecież szansę na otrzymanie finansowego wsparcia. Na szczęście rankingi ujmują dzisiaj całkiem sporo propozycji banków, które wychodzą naprzeciw nowej rzeczywistości i udzielają kredyty bez analizy tych niekorzystnych kryteriów.

 

Kluczowe kryteria, jakie zawiera ranking kredytów gotówkowych

 

Weźmy pod uwagę, że to sam kredytobiorca wybiera ranking kredytów gotówkowych, z jakiego chce skorzystać. Dzisiaj potrzeby i wymagania potencjalnych klientów są tak różne, że sporządzane są zestawienia, które uwzględniają różnorakie parametry. Szukając optymalnego kredytu, który udaje się zaciągnąć bez dostarczania zaświadczeń o zarobkach, należy zweryfikować ranking, jaki przedstawia właśnie takie oferty. Oczywiście, nie mniej ważne są również inne czynniki, takie jak oprocentowanie, wysokość raty czy same warunki kredytowe, w tym te, które mówią o wcześniejszej spłacie czy możliwości odroczenia regulowania należności na kilka miesięcy w obliczu trudnej sytuacji finansowej.

 

Dobry ranking kredytów gotówkowych, czyli jaki?

 

Chociaż ranking kredytów gotówkowych znaleźć można w sieci bez najmniejszego problemu, to trzeba szukać zestawień, które okażą się naprawdę pomocne. Rankingi muszą być przede wszystkim aktualne, niezależne i wiarygodne. Oferty banków przedstawiane są nawet kilka razy w miesiącu, do tego każdy kredytobiorca musi zdawać sobie sprawę, że nie ma dwóch identycznych zobowiązań, a zasady współpracy zawsze określane są indywidualnie. Istotny jest jednak bieżący obraz rynku finansowego, więc ranking z poprzedniego kwartału z całą pewnością nie będzie go odzwierciedlał.

Co więcej, należy weryfikować rankingi obiektywne, które nie wyróżniają żadnej z propozycji. To dlatego zaleca się korzystanie z niezależnych platform o tematyce kredytowej, zamiast patrzenia na zestawienia publikowane przez komercyjne banki. Te porównania mogą nakreślać zalety tylko wybranych ofert.

 


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat