Rakowska będzie remontowana. Korki są nieuniknione

ePiotrkow Środa, 09 września 202089 13997
Wszyscy kierowcy podróżujący DK nr 12/91 powinni przygotować się na duże utrudnienia w ruchu. Za kilka dni rozpocznie się remont ul. Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim na odcinku od skrzyżowania z ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej. Za dnia ruch będzie sterowany ręcznie, a po południu i w nocy za pomocą sygnalizacji świetlnej.
Fot. Ł. Michalczyk

- Przetarg w sprawie remontu został właśnie rozstrzygnięty i podpisaliśmy umowę. Przypomnę, że ten odcinek ulicy Rakowskiej leży w śladzie dróg krajowych nr 12, 74 i 91, czyli ruch odbywa się tu bardzo intensywnie. Ten remont będzie się oczywiście wiązał z pewnymi utrudnieniami. Przez około 3 miesiące kierowcy będą się musieli uzbroić w cierpliwość. Po wykonaniu przez nas wszystkich zaplanowanych prac, bezpieczeństwo na tej drodze zdecydowanie się jednak poprawi, a komfort poruszania się nią wzrośnie. Część działań już jest realizowanych, a są one związane z wycinką starych drzew - powiedział podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak, informując jednocześnie, że drogowcy pojawią się na opisywanej drodze w ciągu 4-5 dni. Odniósł się także do tego, co obecnie dzieje się na ulicach Piotrkowa. - Piotrkowskie drogi są rozjeżdżane przez ciężkie samochody, w związku z budową autostrady A1. Jesteśmy w kontakcie z Ministerstwem Infrastruktury i domagamy się tego, by w jakiś sposób zostało nam to zrekompensowane. My jako miasto nie możemy ponosić tych znaczących kosztów, związanych z budową autostrady. Liczymy na to, że ministerstwo oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad staną na wysokości zadania i te straty nam pokryją. Dzięki temu będziemy mogli utrzymać w należytym stanie szczególnie obciążone ulice do końca remontu "A1", natomiast po jego zakończeniu przywrócić je do w porządku.

 

O inwestycji opowiedziała nam też Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim Urzędzie Miasta: - Zastanawialiśmy się czy zrobić "prawdziwą" inwestycję, ale wówczas ta droga musiałaby mieć parametry drogi klasy "G", czyli dwie jezdnie, każda po dwa pasy ruchu. To wiązałoby się z wycinką lasu, opłatą za przedwczesny wyrąb drzew, wykopami, więc koszty byłyby niewspółmierne. Analizując coroczne wydatki na łatanie jezdni doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zabezpieczyć ulicę Rakowską poprzez jej gruntowny remont, nie zaś wspomnianą dużą inwestycję. Ulica będzie wzmocniona siatką stalową. Takie metody są stosowane przy remontach dróg krajowych z powodzeniem.

 

Modernizacja ulicy Rakowskiej w Piotrkowie ma kosztować 2,3 mln zł, a połowę tej kwoty stanowić będą pieniądze z Ministerstwa Infrastruktury. Przewidywany termin zakończenia prac to połowa grudnia.


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lolo ~lolo (Gość)12.09.2020 12:04

ogólnie to jest dramat jeśli chodzi o wolborską, wszystko się trzęsie.. nawet mój pies cierpi przez te korki bo przecież łubudubu ciągle, a co ma powiedzieć moja mama jak ciągłe szumy w głowie przez to. Czy dzień czy noc tirami czy nie tirami zapierdzielają aż miło, a dojechać na posesje graniczy z cudem bo jak droga z pracy trwała 20 min to teraz trwa 40.. ja nie rozumiem jak można przez te ulicę tak puszczać tyle samochodów.. szpital, przychodnia a dojechać nie można. ja to jestem ciekaw czy jakby tak przez łódzką ciągle waliły tiry to czy by się nasz kochany Prezydent cieszył..

30


cynik ~cynik (Gość)09.09.2020 17:51

cyt." Przez około 3 miesiące kierowcy będą się musieli uzbroić w cierpliwość". Fajnie mamy więc wrzesień , prawie połowa a więc trzy miesiące prawie najgorsze na inwestycje drogowe. Jak pogoda dopisze to będzie remont rozwijał się planowo jak spadnie śnieg i złapie mróz...Cóż taki mamy klimat. Ale przecież i wcześniej robi się ciemno. A nie można tego było zacząć w kwietniu ,maju?

110


EP97300 ~EP97300 (Gość)11.09.2020 10:11

Przy tym natężeniu ruchu tam powinny być 2 jezdnie. Czy fachowcy ze ZDiUM-u prowadzili badanie natężenia ruchu? Pewnie w wakacje w niedzielę?

41


piotrcowianin ~piotrcowianin (Gość)10.09.2020 13:41

...czyli niedługo można spodziewać się jeszcze bardziej wzmożonych przejazdów pojazdów osobowych jak i ciężarowych podążających od strony Tomaszów Mazowieckiego z drogi S 8 droga serwisową wzdłuż ekspresowej od Proszenia przez ul. Wolborską do Ronda Narodowych Sił Zbrojnych /brak znaku zakazu wjazdu na wiadukt w Proszeniu dla samochodów ciężarowych/
Natomiast te pojazdy, które już zagalopują się w jeździe, to przed korkami na ul. Rakowskiej będą "uciekały" w ul. Życzliwą tuż za wiaduktem w Rakowie i poprzez łąki parły będą do ul. Wolborskiej /tutaj choć istnieje znak zakazu ruchu dla pojazdów ciężarowych na ul. Życzliwej, tuz za drogą dojazdową do firm Grespania i Nowalijka.
POLECAM TEN WPIS UWADZE WSZYSTKICH SŁUŻB ODPOWIEDZIALNYCH ZA OZNAKOWANIE NA DROGACH I EGZEKWOWANIE OZNAKOWANIA ISTNIEJĄCEGO :-<

92


gość ~gość (Gość)11.09.2020 05:58

Powinni otworzyć wylot w Meszczach na trase

61


gość ~gość (Gość)10.09.2020 23:13

To pogotowie będzie chyba jechało Wolborska po dachach tirów, bo ulica będzie zakorkowana na obu pasach.

71


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)09.09.2020 22:28

Czy ktoś ma wiedze czy nasz prezydent pojawia się w pracy punktualnie ?? Po ile godzin pracuje na miejscu w urzędzie oraz czy codziennie korzysta z limuzyny żeby pokonywać, ten krótki odcinek z domu do pracy i z pracy do domu ?

123


gość ~gość (Gość)10.09.2020 18:54

Korki nieuniknione... Panie Prezydencie bez remontu- dziś odcinek od Logistycznej do obwodnicę pokonałem w 16 minut... Czyli jak będzie remont będę jechał 30 minut albo więcej.
Korki to będą też po tym remoncie, bo przepustowość drogi się nie zmniejszy.

41


gość ~gość (Gość)10.09.2020 11:54

Wreszcie!

51


gość ~gość (Gość)10.09.2020 13:29

Zakaz tranzytu przez miasto i będzie ok.

113


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat