Rajdem uczcili obrońców

ePiotrkow Środa, 17 września 20145 3761
W sobotę, 13 września o godz. 9.30 ruszył z Woli Krzysztoporskiej V Pieszy Rajd na Góry Borowskie.

Ładuję galerię...

- Jest już tradycją, że młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli bierze udział w rajdzie, który upamiętnia nie tylko rocznicę wybuchu II wojny światowej, ale jest także okazją do poznania i przybliżenia historii patronów szkół, ponieważ Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej nosi imię Generała Ludwika Czyżewskiego (dowódcy II Pułku Piechoty Legionów, którzy bronili Gór Borowskich w 1939 roku), a Gimnazjum nosi imię Obrońców Gór Borowskich 1939 roku – mówi Maria Bartłomiejczyk.


W rajdzie wzięło udział około 100 uczniów ze SP i Gimnazjum. Gościnnie uczestniczyły w rajdzie również uczennice SP nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim. Rajd zorganizowało koło PTTK, które działa przy Szkole Podstawowej, a dołączyły: koło ekologiczne ze SP w Woli, koło SKKT oraz koło miłośników regionu z Gimnazjum i Gminny Ośrodek Kultury.
- Uczniom towarzyszyli nauczyciele(Joanna Sala, Maria Bartłomiejczyk, Ewa Berner-Zawada, Aleksandra Kowalczyk, Emilia Chęcińska, Marlena Danielak - nauczyciele Gimnazjum i Grażyna Pielużek, Marta Ambrozik, Gabriela Perek, Beata Wieczorek ze Szkoły Podstawowej), którzy są pasjonatami, lubią wędrówki z młodzieżą i w ten sposób uczą spędzania wolnego czasu poprzez turystykę i rekreację – mówią organizatorzy rajdu.
Uczniowie do pokonania mieli 12 km. Tegoroczny rajd miał formę questingu. Przygotowany przez Beatę Wieczorek i Andrzeja Srogosza quest dotyczył Gór Borowskich i ich okolic. - Zamiast turystycznych przewodników otrzymaliśmy pięknie wydaną ulotkę z zestawem wierszowanych zagadek zawierających wskazówki dotyczące trasy rajdu. Motywem przewodnim były walki na Górach Borowskich w czasie II wojny światowej – mówią uczestnicy rajdu.


Rajd zakończył się pod pomnikiem Obrońców Gór Borowskich, gdzie uczestnicy wraz z dyrektorem Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej Zbigniewem Ziembą złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Kolejną atrakcją był konkurs wiedzy o walkach na Górach Borowskich. Zanim jednak komisja konkursowa w składzie: Maria Brtłomiejczyk, Katarzyna Stawiak i Zbigniew Ziemba zajęła się ocenianiem reprezentantów grup, wysłuchano wykładu Katarzyny Stawiak dotyczącego historii walk na Górach Borowskich.
Najlepsi w konkursie okazali się: Aleksandra Tręda, Grzegorz Koszelak i Jakub Dziadczyk - uczniowie Gimnazjum. Nagrody wręczył zwycięzcom dyrektor szkoły.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rajd ~rajd (Gość)08.10.2014 20:48

Super rajd, zorganizowany przez Panią Beatę Wieczorek.
Moje dziecko było i wróciło bardzo zadowolone.
(oby częściej)

10


baba ~baba (Gość)18.09.2014 20:38

http://pl.wikipedia.org/wiki/Questing - zamiast krytykować należy czytać, internet jest również takim urządzeniem, że znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące pytania. Pozdrawiam.

11


ziom ~ziom (Gość)18.09.2014 19:42

questingu co to za nazwa , nie abym się wtrącał ale jakoś dziwnie po polsku proszę

11


Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.09.2014 08:53

Cytuję:
Tegoroczny rajd miał formę questingu.

A po polsku nie można było napisać?

11


jjj ~jjj (Gość)17.09.2014 21:45

byłam, było ok, znowu pójdę...

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat