Rajd Bike Orient w Sulejowskim Parku Krajobrazowym

ePiotrkow Poniedziałek, 20 czerwca 20163 61380
25 czerwca startuje druga w tym sezonie edycja Bike Orient. Po niezwykle wymagającej kwietniowej rywalizacji w Górach Świętokrzyskich uczestnicy przenoszą się nad Pilicę do Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Jest to jedna z cyklu imprez na orientację organizowanych w centralnej Polsce przez stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. Udział w rajdzie polega na odnajdywaniu w terenie punktów kontrolnych przy pomocy mapy. W rywalizacji o wyniku zdecyduje liczba zaliczonych punktów oraz czas pokonania trasy. Do wyboru są dwie trasy rowerowe (MEGA 50 km i GIGA 100 km) oraz łatwa nawigacyjnie trasa rekreacyjna o długości 30 km, na której można wystartować zarówno na rowerze, jak i pieszo. Na trasie rekreacyjnej nie będzie prowadzona klasyfikacja, jest więc idealna dla osób, które chcą wziąć udział w imprezie po raz pierwszy. Trasę rajdu każdy z uczestników wyznacza sobie samodzielnie w oparciu o punkty kontrolne zatem faktyczny dystans może się różnić od optymalnego. Aby zostać sklasyfikowanym wystarczy odwiedzić tylko jeden punkt co wiąże się z pokonaniem co najmniej kilku kilometrów pieszo lub na rowerze.

 

Bazą rajdu 25 czerwca będzie Ośrodek Centrum Taraska w Tarasce koło Sulejowa (gmina Aleksandrów). Terenem zmagań uczestników będzie Sulejowski Park Krajobrazowy. Największą osobliwością tego terenu jest Pilica oraz jej dopływy: Czarna i Luciąża. Na trasie będzie możliwość pokonania rzek w bród. Meandrujące rzeki o naturalnym biegu będzie można również podziwiać z wysokich skarp nadrzecznych. Jazda w terenie będzie urozmaicona. "Szybkie" drogi szutrowe będą występować naprzemiennie z duktami leśnymi często piaszczystymi. Asfaltów tym razem będzie niedużo.

 

Sponsorami i partnerami Bike Orient w Sulejowskim PK są: Ośrodek Centrum Taraska, Gmina Aleksandrów, Brubeck, Gold Sport, DOMER, Mikrokosmos, Dolina Skrzatów, Kajmar, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Pozytywne Emocje, Compass.

Patronat nad imprezą objęli: TVP 3 Łódź, Radio Strefa FM, Magazyn MTB Bike, Polska na rowery, Poznaj Swój Kraj, Adventure Sport.

 

Regulamin imprezy dostępny jest na: http://bikeorient.pl/regulamin. Szczegółowe informacje dotyczące najbliższej edycji Rajdu znajdują się pod adresem: http://bikeorient.pl/2-edycja-2016. Zgłoszenia dostępne są poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://pozytywne-emocje.pl/zapisy. Wpisowe już od 20 zł. Zapraszamy do udziału!

 

Organizatorzy oferują uczestnikom bezpłatne noclegi w warunkach turystycznych, ciepłe posiłki regeneracyjne, bufet na trasie i mecie rajdu, upominki oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)21.06.2016 07:23

Tak sie zastanawiam kiedy taki rajd na golasa zrobia bo chętnych z tego co wiem było by sporo

02


luzik luzikranga20.06.2016 19:36

Ta Tarska to jakaś dzielnica New York jest? A może Chicago czy cuś takiego?
Na rajd rowerowy - może bym się wybrał. Na "bike" - ni ..ja.
PS. Sama idea - jak najbardziej w porządku.

30


miser ~miser (Gość)20.06.2016 16:46

swietna inicjatywa

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat