ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rafał Fogiel to bezpieczeństwo oraz równy i uczciwy rozwój gminy Sulejów

Poniedziałek, 15 października 2018
21 października udacie się Państwo do urn wyborczych, aby zdecydować, kto przez najbliższe 5 lat będzie piastował najważniejsze stanowisko w Urzędzie Miejskim w Sulejowie – urząd Burmistrza.

W czasie dwóch kadencji jako radny Rady Miejskiej w Sulejowie, pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia, Wychowania, Oświaty, Kultury i Sportu, jak również wiceprzewodniczącego Komisji Rolnej, Ładu i Porządku Publicznego oraz Komisji Rewizyjnej, zdobyłem niezbędną wiedzę i doświadczenie w realizacji najważniejszych zadań, przed którymi stał samorząd. Przewodniczyłem również pierwszemu w Radzie Miejskiej w Sulejowie Klubowi Radnych, dzięki któremu mogliśmy zadbać o równe szanse rozwoju dla wszystkich terenów gminnych. Powyższe doświadczenia umacniają mnie w przekonaniu, że dla dobra nas wszystkich, powinienem ubiegać się o stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Sulejów.


Moim głównym kierunkiem działania jako Burmistrza będzie zatrzymanie marginalizacji potrzeb lokalnych społeczności, ponieważ obecne działania nie są spójne z potrzebami realnymi i faktycznymi. Przeprowadzane inwestycje nie mają pełnego poparcia społecznego, a wręcz powodują podział wśród mieszkańców oraz niezadowolenie z kierunków rozwoju gminy.
Poza wyższym wykształceniem, dobrze byłoby posiadać co najmniej średnie wyobrażenie i co najmniej podstawowe wychowanie, aby z największą wrażliwością wsłuchiwać się w potrzeby ludzi. Wybór mojej osoby na stanowisko Burmistrza Gminy Sulejów zagwarantuje Wam wszystkim realizację tych zadań, które w pełni odpowiadają na Wasze potrzeby.

 

Ja stawiam na bezpieczeństwo, poszanowanie lokalnych tradycji, wspólny, równy, uczciwy rozwój i takim zasadom będę hołdował jako Wasz Burmistrz.

Rafał Fogiel

 

Rafał Fogiel - Sulejów

 

Założenia programowe

Komitetu Wyborczego Wyborców Równość i Uczciwość

 

1. Zmniejszenie zadłużenia gminy Sulejów.

Urealnienie wydatków związanych z realizowanymi już zadaniami, pod kątem kosztów prac, które stanowią tylko obciążenie budżetu, a nie przynoszą w późniejszym okresie realnych wpływów do budżetu, które mogłyby zostać wykorzystane na dalszy rozwój realizowanego zadania oraz na rozwój gminy w innych dziedzinach.

Wyznaczenie nowych zadań, które w perspektywie zwiększą wpływy do budżetu, jak:

budowa dróg, budowa ciągów pieszo-rowerowych w miejscach, które są atrakcyjne dla budownictwa mieszkaniowego ( wpływy z podatków od nieruchomości oraz podatki CIT i PIT).

stworzenie Gminnego Systemu odbioru odpadów z bezodpływowych zbiorników – szamb, koszty utrzymania systemu rozłożony na wszystkich mieszkańców tak jak w przypadku kanalizacji

budowa obiektów zapraszających do przebywania na terenach gminy Sulejów : szlaki rowerowe, przystanki rowerowe budki kateringowe w atrakcyjnych miejscach szlaków oraz gminy

Uruchomienie budżetu obywatelskiego dającego mieszkańcom realny wpływ na wydatkowanie pieniędzy w gminie – uczciwość i przejrzystość finansowa.

 

2. Współpraca z Ministrem Infrastruktury oraz Zarządem GDDKiA na rzecz przyspieszenia realizacji budowy trasy S12

Zakończenie bezsensownego protestu w sprawie wyboru wariantu przebiegu S12 - wywieranie nacisku na członków stowarzyszenia na rzecz budowy S12 w celu wspólnego działania na rzecz budowy S12. Nawiązanie kontaktów z parlamentarzystami naszego i sąsiednich regionów.

 

3. Stworzenie marki Sulejów Zdrój.

Pozyskanie funduszy unijnych na rozwój turystyki prozdrowotnej, wykorzystanie naturalnych zasobów gminy – Zalew Sulejowski oraz lasy gminy Sulejów.

Budowa Tężni Solankowych wraz z niezbędną infrastrukturą.

c) Przywrócenie świetności terenów Jor Polany poprzez budowę kompleksu rekreacyjnego Wigor-Senior „Dzienny Dom Seniora”. Wybudowanie

nowego obiektu będzie finansowane ze środków własnych oraz Ministerstwa Pracy i Ministra Sportu.

 

4. Otwarcie się na realne potrzeby mieszkańców

Powołanie Senioralnej Rady Gminy Sulejów oraz Młodzieżowej Rady Gminy. Głównym celem działania rad jest tworzenie warunków do wykorzystania potencjału środowisk gminy, poprzez ich reprezentowanie, wzmacnianie, integrowanie i pobudzanie aktywności obywateli.

 

5. Program rozwoju oświaty

e-tornister - program który byłby realizowany na terenie gminy Sulejów. E-tornister to niewielki tablet, który ma wgrane podręczniki z języka polskiego, matematyki, muzyki, ćwiczenia i wszystkie lektury szkolne. Każde z urządzeń wyposażone jest w ekran, który jednak nie świeci, dlatego urządzenie jest bezpieczne dla oczu. Z tabletu jest dostęp do Internetu, ale tylko na stronę Wikipedii wersja polska i angielska. Moduł ma łączność bezprzewodową z Internetem, bez konieczności budowania systemu wi-fi. Program byłby współfinansowany przez Ministra Edukacji i Cyfryzacji

e- dziennik - jest internetowym odpowiednikiem dziennika szkolnego. Ułatwia kontrolę rodziców nad postępami w nauce dziecka. Pozwala przekazywać informacje nie tylko o ocenach, ale również o nieobecnościach ucznia oraz komunikaty szkolne i uwagi o zachowaniu ucznia. Program wymaga, aby każda sala dydaktyczna w szkolne posiadała komputer z dostępem do Internetu.

 

6. Zwiększenie bezpieczeństwa w gminie

Zero tolerancji dla przestępców i osób sprzedających młodym alkohol i inne używki – propozycja wprowadzenia zakazu handlu po 22 godzinie.

Budowa monitoringu na terenie miasta Sulejów oraz w newralgicznych punktach gminy tj. place przykościelne, szkolne, okolice skrzyżowań, placów zabaw.

Podjęcie wszelkich działań w celu zwiększenie liczby funkcjonariuszy Policji w naszym komisariacie. Jeżeli będzie to konieczne, to finansowanie kilku stałych etatów.

Doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt i nowe wozy bojowe, jak i specjalistyczny sprzęt ratowniczy np.: ratownictwa wodnego oraz usuwania skutków kataklizmów pogodowych

 

7. Stworzenie Gminy przyjaznej przedsiębiorcom.

Obniżenie podatków dla przedsiębiorców , w zamian za zatrudnienie na minimum 2 lata na umowę o pracę osób z terenu gminy.

Stworzenie Planów Zagospodarowania Przestrzennego w obrębie planowanej budowy drogi S12 – dla terenów inwestycyjnych, stref przemysłowych z niezbędną infrastrukturą.

 

8. Polityka prozdrowotna

a) Przywrócenia działalności Ośrodka Zdrowia w Przygłowie i Sulejowie . Przywrócenie pełnej opieki zdrowotnej całodobowej wraz ze

świadczeniem opieki stomatologicznej i pediatrycznej. Jeżeli będzie to konieczne, zmiana organu prowadzącego placówkę z powiatowego na

gminny. Utworzenie w każdej szkole gabinetu stomatologicznego z wyznaczonymi godzinami pracy.

b) Walka ze smogiem poprzez: gazyfikację gminy Sulejów, program wymiany starych pieców na nowe, program instalowania odnawialnych

źródeł energii.

 

9. Działalność kulturowa

a) Zmiana imprezy Dni Sulejowa na Dni Gminy Sulejów oraz wprowadzenie nowej imprezy

- Międzynarodowy Festiwal Folkloru - promującej gminę na płaszczyźnie międzynarodowej.

b) Wsparcie działalności Kół Gospodyń Wiejskich,

- Organizacja miejsc spotkań do wspólnego działania - budowa Świetlic Ludowych,

- Zabezpieczenie środków na organizację zadań związanych z podtrzymywaniem kultury dziedzictwa regionalnego

- Organizacja zadań dla stowarzyszeń i lokalnych grup działania – konkursy na realizację zadań.

c) Dokończenie budowy Gminnego Ośrodka Kultury „ROMANIKA”

d) Utworzenie etatowej Gminnej Orkiestry Dętej.


Wiemy jak to zrobić!

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat