Radomszczańskie stawki za śmieci

Gazeta Radomszczańska Niedziela, 10 marca 20130 1312
Radomszczańscy radni zdecydowali jak i ile mieszkańcy miasta będą płacili za odbiór śmieci. Stawki uzależnione będą od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.

Radni przychylili się do stawek zaproponowanych przez komisję gospodarki komunalnej. Opłaty za śmieci niesegregowane wynoszą 10 zł od osoby w gospodarstwach domowych, gdzie tych osób jest od jednej do czterech, po 9 zł za piątą i szóstą osobę, 8 zł za siódmą i kolejne. Stawki za śmieci segregowane to odpowiednio według tych samych kryteriów 7,6 i 5 zł. Radny Jarosław Ferenc ze stowarzyszenia Razem dla Radomska proponował, aby ulgi były jeszcze większe.

 

- Dla rodzin, gdzie jest więcej niż 4 osoby stawki za piątą i szóstą osobę byłyby o 2 zł niższe niż stawka bazowa. Natomiast dla rodzin gdzie jest 7 i więcej osób byłyby o 4 zł niższe. To co proponuje komisja gospodarki komunalnej to są niewielkie ulgi, to jest tzw. miłosierdzie gminy - mówił radny

 

Teraz miasto przygotowuje się do przetargu, po którym stawki mogą się jeszcze zmienić.

 

(jd)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat