Radomsko jeszcze bez budżetu

Strefa FM Wtorek, 29 grudnia 20150 1578
Budżet Radomska nie zostanie uchwalony w tym roku. Radni miejscy nad uchwałą pochylą się w styczniu. Była już prezydent Radomska Anna Milczanowska nie złożyła projektu budżetu do 15 listopada i w związku z tym procedura wydłuży się. Uchwała musi zostać jednak podjęta do końca stycznia.

Opozycja grzmi, że budżet jest słaby i mało w nim inwestycji. Pełniący funkcję prezydenta Wiesław Kamiński dyplomatycznie stwierdza, że budżet nie jest przebojowy, wylicza jednak jego atuty: - Udział wydatków własnych na modernizacje i inwestycje to ok. 10,5%, co w liczbach bezwzględnych daje kwotę 10 – 15,5 mln zł. Dochody na pewno są na poziomie roku ubiegłego. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów i finalizowania rozmów, które kasie miasta przyniosą znaczne środki finansowe.

 

Wiadomo też, że podczas najbliższej sesji powróci kwestia podwyżki podatków od nieruchomości. Propozycja wyjściowa to wzrost o 8%.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat