Radomsko: Pamiętają o Wisławie Szymborskiej

Gazeta Radomszczańska Niedziela, 09 marca 20143 1429
Uczniowie z radomszczańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorą udział w cyklu zajęć, warsztatów „Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej”, które organizują I Liceum Ogólnokształcące i Miejska Biblioteka Publiczna.

Od lutego do kwietnia w mieście organizowane są konkursy literackie, recytatorskie, plastyczne. Przyjeżdżają też goście. Z młodymi radomszczanami spotkały się już się znane pisarki Anna Bikont (na zdjęciu), współautorka biografii Wisławy Szymborskiej i Marta Fox.

 

Nad całością czuwa Iwona Bałazińska nauczyciel z I Liceum Ogólnokształcącego. Dlaczego wybrała Wisławę Szymborską?

 

- To poetka, która w piękny sposób poprzez swoją twórczość potrafi wpływać refleksyjniena czytelnika. W pierwszym kontakcie z jej poezją zwraca się uwagę na prosty język. Później dostrzega się to, co najważniejsze, głębię - mówi.

 

Iwona Bałazińska jest geramnistką. Nie przypadkiem więc podczas konkursu recytatorskiego wiersze Wisławy Szymborskiej będą recytowane i po polsku, i po niemiecku.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nobel ~Nobel (Gość)10.03.2014 18:29

Nagrody Nobla, szczególnie Literacki i Pokojowy, tak lekko licząc skończył się jakieś 35 lat temu. To takie zgrywy w walce lewactwa z prawością i normalnością oraz prawdą. Niestety!

20


nauczycielka (także) ~nauczycielka (także) (Gość)10.03.2014 02:48

Pani Iwono Bałazińska - nauczycielko z I Liceum Ogólnokształcącego!
Całą "tfurczość" pani ulubienicy należy oddać na przemiał. Albo puścić z dymem. Straciła prawo ta cała Szymborska do nazywania się twórcą czegokolwiek po swoich świństwach z czasów zbrodniczego stalinizmu. A Nobel Literacki skończył się po tym, jak nim tę żałosną kobiecinę uhonorowano.

30


jajaja ~jajaja (Gość)09.03.2014 21:46

Szymborska Wisława
Lenin
Że w bój poprowadził krzywdzonych,
że trwałość zwycięstwu nadał,
dla nadchodzących epok
stawiając mocny fundament -
grób, w którym leży ten
nowego człowieczeństwa Adam,
wieńczony będzie kwiatami
z nieznanych dziś jeszcze planet.
(wiersz pochodzi z tomiku DLATEGO ŻYJEMY, wyd. II, wydawnictwo Czytelnik 1954 rok)
Tak, tak, pamiętamy...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat