Radomsko: Odroczyli płatność podatku, by pomóc przedsiębiorcom

ePiotrkowRadomsko Środa, 25 marca 20205 2275
Decyzją prezydenta Radomska termin płatności podatku od nieruchomości dla mikro i małych przedsiębiorstw zostanie odroczony z 15 maja do 15 sierpnia. To forma pomocy dla przedsiębiorców w czasie epidemii.
fot. radomsko.pl

Jak wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc, jedną z form pomocy dla mikro i małych przedsiębiorstw, które w okresie panującej epidemii borykają się ze zmniejszeniem dochodów, jest odroczenie płatności podatku od nieruchomości. Druga rata podatku od nieruchomości, dla osób, które płacą podatki na podstawie Kodeksu Cywilnego, zostaje odroczona.

 

- Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które płacą podatek od osób fizycznych, nie będą musiały wypełniać żadnych wniosków. Termin po prostu zostanie przesunięty na 15 sierpnia. Jeżeli okaże się, że okres epidemii będzie się wydłużał, będziemy rozważać kolejne przesunięcie terminu płatności. Jednak zakładamy że do 15 sierpnia sytuacja gospodarcza się unormuje – wyjaśnia J. Ferenc.

 

Jest to kolejna forma pomocy przedsiębiorcom zaproponowana przez Urząd Miasta Radomska. W ubiegłym tygodniu wprowadzono wsparcie najemców lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miasta Radomska w postaci całkowitego lub częściowego zwolnienia z czynszu na okres epidemii.

 

 

 


(źródło: radomsko.pl)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Panie Chojniak! ~Panie Chojniak! (Gość)26.03.2020 16:00

Pan nie śpi! Pan czyta!

20


wujek Sam ~wujek Sam (Gość)25.03.2020 09:34

Podatki na podstawie Kodeksu cywilnego? A cóż to za obciążenia?

40


gość ~gość (Gość)25.03.2020 08:54

A co robi dla przedsiębiorców i mieszkańców Krzysiu Chojniak? W sytuacji kryzysowej nasz gospodarz schował się do szafy i pokazuje swój brak kompetencji. Nadaje się tylko do rozdawania krówek mordoklejek

70


wątpiący ~wątpiący (Gość)25.03.2020 09:01

nic nie znacząca ulga, ale pijar jest

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat