Radomsko: Klub na "Rozalce"

Gazeta Radomszczańska Wtorek, 18 września 20121 2354
W jednej z dzielnic Radomska tzw. „Rozalce” otwarto Klub Wolontariusza. W piwnicach kamienicy utworzono świetlicę, gdzie spotykają się i młodsi i starsi mieszkańcy. Jest czas na rozmowy, ale też na konkretne działania, które zmieniają dzielnicę. Wszystkim kieruje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Trzy podwórka”.

Kilka tygodni temu odbył się już piknik rodzinny współorganizowany przez wielu mieszkańców „Rozalki”. Teraz oficjalnie otwarto „Klub Wolontariusza”, choć spotkania odbywają się w nim od jakiegoś czasu.

 

- Jest to miejsce, w którym jak sama nazwa wskazuje, gromadzimy wolontariuszy. W klubie mają możliwość współpracy z dziećmi i z młodzieżą. Jest to również miejsce spotkań osób dorosłych. Rozmawiamy o problemach, szukamy sposobów na ich rozwiązywanie, a przede wszystkim wspólnie pracujemy – mówi Iwona Broszkiewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Do klubu przychodzi m.in. pani Alicja Grabarczyk, i bardzo jej się tam podoba

 

- Tu jest bardzo fajnie. Zachęcam też inne koleżanki, żeby tu przychodziły. Ja klub odwiedzam dwa razy w tygodniu. Naprawdę bardzo brakowało takiego miejsca w naszej dzielnicy – ocenia pani Alicja.

 

(jd)


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

asiadekster ~asiadekster (Gość)18.09.2012 10:42

Super sprawa:) popieram takie inicjatywy z całego serca:)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat