Radny pyta, dlaczego dach budynku po Europie jest niezabezpieczony

ePiotrkow Czwartek, 27 czerwca 201939 6975
Przynajmniej raz w roku na sesji Rady Miasta Piotrkowa powraca temat najpopularniejszej ruiny w centrum miasta, jaką stał się budynek po restauracji Europa.

Ładuję galerię...

Tym razem temat wywołał radny Lech Kaźmierczak. - Dlaczego właściciel tej nieruchomości nie wykonał niezbędnych zabezpieczeń na dachu, skoro bierze pieniądze za umieszczanie banerów reklamowych na froncie budynku? - pytał radny, korzystając z obecności na sali obrad przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piotrkowie.

 

Właściciel budynku został zobowiązany do wykonania zabezpieczenia dachu decyzją nadzoru budowlanego, decyzja z kolei to wynik ekspertyzy stanu budynku, która opracowana została już kilka lat temu. Jacek Siwocha z PINB zapewnił, że urząd „zmusi właściciela nieruchomości do wykonania prac zabezpieczających na dachu budynku”. - Dach nadal przecieka w trakcie deszczu – dodał. - Właściciel Europy cały czas pokazuje jakieś swoje wizje, mówi, że będzie robił remont, ale... na tym się kończy.

 

Radni podczas sesji pytali też o inne ruiny w mieście, konkluzja jednak była prosta – ani Urząd Miasta, ani nadzór budowlany nie może zmusić właścicieli sypiących się nieruchomości, aby wyremontowali lub wyburzyli budynki.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janosik ~janosik (Gość)29.06.2019 16:11

przecież reklamy nowego budowanego osiedla są właściciela europy więc nikt nie płaci

11


Cóż... ~Cóż... (Gość)28.06.2019 10:15

chyba dopiero, kiedy stanie się nieszczęście, to "urzędnicy" zrozumieją, że należy zacząć działać skutecznie. Ale dla kogoś może być już za późno.

51


tewu ~tewu (Gość)28.06.2019 22:45

A w 1972 roku, w "Europie" jadł obiad kard. K.Wojtyłła.

30


dyzio marzyciel ~dyzio marzyciel (Gość)28.06.2019 17:47

Ani Urząd Miasta, ani PINB, ani prokurator nic nie może, to może nasz operatywny nowo upieczony sejmowy poseł coś w Warszawie wymyśli i zostanie wreszcie prezydentem kochanego przez siebie miasta a wdzięczni mieszkańcy będą wreszcie mieli podstawy by go wybrać na ten zaszczytny piedestał.

20


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)27.06.2019 12:50

Radny Lech Kaźmierczak już nie zapytał publicznie swojego szefa, prezydenta dlaczego miasto wiesza swoje reklamy na tej ruinie i ile za to płaci!
Może redakcja o to zapyta prezydenta.

352


wykonawca miłosierny ~wykonawca miłosierny (Gość)28.06.2019 17:40

PINB zmusi właściciela do wykonania prac na dachu a gdzie BHP, przecież "chwiejące się ściany zagrażają życiu lub zdrowiu robotników. Radny - bezradny + PINB = troszczą się by "chwiejąca" się Europa przeżyła jak najdłużej by ją można było podziwiać przez najbliższe 10 lat a już myślałem, że wolno zwycięża rozumowanie - wszystkie drogi są dobre które prowadza do jej zawalenia a póżniej ewentualnej rewitalizacji.

20


Po studiach ~Po studiach (Gość)28.06.2019 17:26

Czy ja śnie - Europie jest potrzebny dach gdy ściany się chwieją, skąd wziąć takich odważnych robotników i po co Europie dach gdy trzeba jak najszybszej ją rozebrać i postawić od nowa. Nie ma szans na likwidację w Piotrkowie wszystkich ruin przy takiej logice myślenia radnych dodając do tego radnych opozycji jest to kabaret stworzony z nieudolnych nierobów, żartownisiów, darmozjadów którzy tylko czyhają na pojawiające się trudności by "dokopać krasnoludkom" ale żeby coś zrobić czy wymyślić pożytecznego dla miasta to mniej niż zero bo - brak potencjału umysłowego. Jeżeli się mylę to czekam na reakcję i przy pozytywnych wynikach gwarantuje, że uwzględnię to przy kolejnych wyborach.

11


europejczyk ~europejczyk (Gość)28.06.2019 15:33

Temat EUROPA I Potwór z Loch Ness więc mamy wakacje do następnego sezonu ogórkowego

50


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)27.06.2019 12:53

Wizytówka Miasta i jakieś niestosowne pytania ............... to nie spacernik dla psów ........ i zawracanie głowy Naczelnemu Inspektorowi ............

92


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wyższe diety w radzie mi ~Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o wyższe diety w radzie mi (Gość)27.06.2019 17:03

~Jarosław B. (Gość):
Radny Lech Kaźmierczak już nie zapytał publicznie swojego szefa, prezydenta dlaczego miasto wiesza swoje reklamy na tej ruinie i ile za to płaci!
Może redakcja o to zapyta prezydenta.
I nie zapyta. Cała ta koalicja z Razem dla Piotrkowa dla K.Chojniaka, to tylko po to żeby projekty uchwał były przegłosowane na sesjach a skargi mieszkańców na prezydenta miasta muszą być uznawane za bezzasadne. Komisja skarg, wniosków i petycji której przewodniczącym został były radny SLD (obecnie koalicjant z Razem dla Piotrkowa z TAK dla Piotrkowa Jan Dziemdziora), ma w swoim składzie 6 członków. 3 z koalicji i 3 z opozycji. Żeby było "sprawiedliwie" i nie skrzywdzono prezydenta miasta i jego zastępców, dyrektorów etc. "bezzasadną skargą, przewodniczący przy remisie podczas głosowania ma podwójny głos. A zatem gdyby 3 radnych było za i 3 przeciw to i tak skarga będzie uznana za bezzasadną czyli 4:3. Taka oto jest procedura. Podczas głosowania nad projektami uchwał zawsze koalicja przegłosuje bo ma większość w radzie miasta 18:5. Dlaczego? Bo stowarzyszenie Razem dla Piotrkowa K.Chojniaka mimo, że wprowadziło do rady miasta zaledwie 9 radnych, za wyższe diety w komisjach wyrwali 9 z opozycji. A, że polak potrafi to wiedzą o tym nawet dzieci.

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat