Radni oceniają rok pracy samorządu

Strefa FM Piątek, 06 stycznia 201731 6467
2016 rok w piotrkowskim samorządzie. Jaki był? O tym mówili goście czwartkowej Porannej Strefy Pytań radni: Łukasz Janik z PiS i Przemysław Winiarski popierający prezydenta miasta.

Ten pierwszy, który jest w opozycji do prezydenta Krzysztofa Chojniaka, jego rządy ocenił nieco złośliwie. - Dostrzegam same sukcesy pana prezydenta. Pierwszy to ciepłownia, gdzie przez 12, a w zasadzie 14 lat nie zostało zrobione nic. Tak naprawdę potrzebujemy 100 mln zł na ciepłownię – mówił Janik. - Dalej, najdroższe parkingi, wśród wszystkich miast w Polsce jesteśmy na pierwszym miejscu pod tym względem. Kolejny sukces – podwyżka cen biletów MZK. Do tego biblioteka, która będzie kosztowała 30, a może 35 mln.

 

Popierający prezydenta Przemysław Winiarski bronił rządów ekipy rządzącej, znalazł jednak także pewien minus. - Sesja nadzwyczajna w sprawie ciepłownictwa, która została zwołana przez Prawo i Sprawiedliwość – Państwo w ogóle się do tego nie przygotowali – mówił w kierunku radnych z PiS radny Przemysław Winiarski. - Radny Gajda o rurach mówił w metrach kwadratowych, a pani radna Olejnik notorycznie myliła przyłącza do sieci kanalizacyjnej z przyłączami sieci ciepłowniczej. Prawda jest taka, że musi pojawić się inwestor zewnętrzny, miasto nie może być tym podmiotem, który będzie modernizował ciepłownię. Dla mnie był to rok wytężonej pracy prezydenta. Oczywiście dostrzegam również potknięcia. Nie podoba mi się np. jakość nawierzchni nowo budowanych dróg.

 

Przypomnijmy, że prezydent Krzysztof Chojniak kilka dni temu podsumował półmetek ostatniej kadencji, podkreślając, że był to dobry czas dla Piotrkowa. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

brutalny ~brutalny (Gość)08.01.2017 19:37

Całkowicie opozycja złośliwa oni w ciepłownictwie zrobili by dużo gdyby wiedzieli o co tam w ogóle chodzi a tak tylko marzą by Piotrków był stadniną koni i można byłoby uśmiercić konie. Strach się bać takiej opozycji nadzieją jest tylko w ociepleniu klimatu bo inaczej śmierć przez zamarznięcie.

03


Krzysiek ~Krzysiek (Gość)06.01.2017 11:19

Najwiekszym bandziore jest kaczor sekty pisowskiej

47


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)07.01.2017 10:59

http://demotywatory.pl/4560081/Dlaczego-boja-sie-Macierewicza

31


Radny ~Radny (Gość)06.01.2017 11:57

Co dobrego uczynił Macierewicz do Piotrkowa ? Niech radni sekty pisowskiej pochwala się tymi osiagnięciami

76


xyz ~xyz (Gość)06.01.2017 15:29

Do 97 - 300 czy ty jestes prostytudka ?

53


obiektywny piotrkowianin II ~obiektywny piotrkowianin II (Gość)06.01.2017 21:51

Jak może opozycja oceniać pracę innych jak ona sama nic nie potrafi ba nawet, nie potrafi umiejętnie skrytykować błędów prezydenta tylko wiecznie o coś się pyta, póżniej nie słucha tego co mówi odpowiadający a jak ma zrozumiale (dla wszystkich oprócz oczywiście opozycji) tłumaczone to w ogóle nie rozumie co się do niej mówi (ostatni przykład - ciepłownictwo). Następny przykład to będzie z wywołane przez opozycję sprawa medioteki, najpierw zapada decyzja o budowie a póżniej chcą dyskutować czy będzie miała okna i drzwi jakby coś rozumieli i mieli kwalifikacje w temacie projektowania i budowy budynków użyteczności publicznej. Przeciętny intelektualnie człowiek to dyskusje prowadzi przed decyzją a jak już ona zapadnie to po co, tak dzieje się w każdym cywilizowanym kraju na świecie.

34


katolik ~katolik (Gość)06.01.2017 11:24

Co jest wart ucho co zaprowadził corke na aborcję?

14


słuchacz ~słuchacz (Gość)06.01.2017 19:54

Najważniejszej deklaracji radnego Winiarskiego nie cytujecie, tj., że już nie będzie startował w wyborach, że ma dosyć tej szopki pod tytułem "...".

41


siara ~siara (Gość)06.01.2017 16:51

To był świetny rok. Oszczędności próżniaków znacząco wzrosły.

80


Zanzi ~Zanzi (Gość)06.01.2017 10:33

Podsumowań ciąg dalszy. A co z nich wynika? Niewiele, przynajmniej niewiele dla zwykłych obywateli miasta.
Piotrków szybko się wyludnia i jeszcze trochę, a nie będzie z kogo zdzierać i dla kogo tworzyć "inwestycji" ;) Ciekawe, czy kiedyś to dojdzie do tych urzędniczych głów.

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat