Radni apelują do prezydenta

Strefa FM Wtorek, 12 września 201780 8930
Apel do prezydenta Krzysztofa Chojniaka w sprawie wspólnego działania dla dobra miasta i zaniechania dalszej budowy mediateki złożyło we wtorek dwoje radnych - Marlena Wężyk-Głowacka i Ludomir Pencina.

Ładuję galerię...

W złożonym dokumencie czytamy między innymi: „W imieniu zatroskanych mieszkańców Naszego miasta, apeluję by wycofał się Pan lub odłożył na później projekt budowy Mediateki. Mieszkańcy z niepokojem patrzą, że z miesiąca na miesiąc gwałtownie rosną koszty budowy, które za chwilę przekroczą 40 milionów złotych plus odsetki bankowe. Panie Prezydencie, myślę, że nadszedł czas refleksji i porozumienia ponad podziałami. (…) Potrzebne są nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, ronda, mieszkania socjalne. Potrzebujemy inwestycji rozwojowych i nowego programu gospodarczego, który podwyższy niskie dochody mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Proszę rozważyć moją propozycję póki jeszcze mamy na to czas. (…)”


Według radnego Ludomira Penciny, budowa mediateki pochłonąć może nawet 50 milionów złotych, biorąc pod uwagę wysokość kredytu i odsetki które trzeba będzie dodatkowo spłacić.

Przypomnijmy, że to kolejny w ostatnim czasie protest radnych opozycyjnych, dotyczący budowy mediateki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Zainteresował temat?

8

6


Komentarze (80)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Julian ~Julian (Gość)17.09.2017 21:20

00


rozum ~rozum (Gość)16.09.2017 20:39

Tak jak każde przedsięwzięcie ma wielu zwolenników i przeciwników, począwszy od murka w rynku, przy którym wszyscy teraz robią sobie zdjęcia ślubne, cała rewitalizacja starego miasta i inne, jakby wszystkich tych malkontentów słuchać, do dzisiaj byśmy siedzieli na klepiskach i lepili garnki, odwagi Panie Prezydencie i zmieniaj to nasze miasto na piękniejsze i nowocześniejsze, za Twoją odwagę i determinację dostaniesz mandat na następną kadencję

01


gość ~gość (Gość)16.09.2017 00:12

Kandydatka na kandydatkę i kandydat na kandydata. Chyba tytuł powinien być "Dwoje radnych " 35 baniek to cena adekwatna do przedsięwzięcia. Mediatora ozdobi Podzamcze estetycznie i kulturowo. A to nie wszystko poczytajcie to się dowiecie. Piotrków coraz ładniejszy, a im gila chodzi że nie jest ich zasługą. Tężnialna opozycja :)

14


jek ~jek (Gość)14.09.2017 15:41

może by tak pomyśleć o sypiącej się ciepłowni PANIE PREZYDENCIE? Jest Pan oszołomem ? W mieście w której nie ma młodzieży mediateka za 40mln? wyborcy Panu tego nie wybaczą !

50


Piotrek K. ~Piotrek K. (Gość)15.09.2017 00:52

Pani Wężyk nie będzie prezydentem, choćby nie wiem co. Teraz zapytana wprost, skromnie postękuje, że niby nie wie, że nie wiadomo, a tak naprawdę ma na to chrapkę od dłuższego czasu. I wiem o tym już od dawna z dobrych źródeł. Cały image robienia z siebie piotrkowskiej mrs Thatcher mający dodać splendoru i surowego profesjonalizmu, to też próba odwrócenia uwagi od rzeczywistej wartości głoszonych przez tę Panią populistycznych hesełek i truizmów. Taktyka celowego bombardowania pomysłów obecnej władzy na chwilę przed wyborami - oczywista sprawa. Wszystko pod pierzynką ogromnej troski o biednych i uciśnionych mieszkańców, którzy "błagają" i "apelują" o to, czy tamto...rewelacyjna taktyka, pozornie pokojowa i nieagresywna...działająca jedynie na pozbawionych asertywności i niezdolnych do samodzielnego podjemowania decyzji ludzików, którzą powiedzą i potwierdzą każde słowo, które podsunie im pod nos ktoś, kto nieskomplikowaną socjotechniką da im złudę autentycznego zainteresowania. Ludzie w naszym mieście nie są na szczęście tak głupi, żeby kupować miałkie teksty pod publiczkę. Kupują to, czego realne efekty widzą i mogą dotknąć, czego dowodem jest to, że Prezydent Chojniak piastuje ten wymagający urząd od trzech kadencji. Nie pochwalam wszystkich decyzji Prezydenta Chojniaka, ale uważam, że mimo wad, jest człowiekiem na właściwym miejscu, który swoim poziomem intelektualnym i doświadczeniem odsiewa persony pokroju Pani Thatcher-Wężyk na wiele kilometrów...ku mojej ogromnej radości....A mediateka powstanie i sobie będzie...i ja oraz wielu innych będziemy z radością z niej korzystać. Pozdrawiam wszystkich zwolenników tego pomysłu, który fenomenalnie funkcjonuje w wielu innych miastach (m.in. w Zielonej Górze, w której miałem przyjemność chwilę pomieszkać i korzystałem z przyjemnością). Zakończę tekstem, który na podstawie naprawdę prościuuutkiej psychoanalizy powiedziałaby Pani Głowacka-Wężyk, gdyby stała po drugiej stronie barykady (proszę to odczytać w głowie miękkim, aksamitnym głosem kobiety z rocznika 198..albo nie, nie podam daty, bo nie wypada): "Tego typu instytucje działają prężnie w wielu polskich miastach. W czym MY Piotrkowianie jesteśmy gorsi od Warszawy? Czy MY Piotrkowianie nie zasługujemy na własną mediatekę? Panie Prezydencie - apelujemy w imieniu spragnionych dostępu do kultury mieszkańców o dopuszczenie projektu do realizacji - dopóki jeszcze nie jest za późno" :)
Dobra, bo się za bardzo rozpisałem, a chciałem krótko. Dobranoc mówię JA Piotrkowianin :)

15


MB ~MB (Gość)13.09.2017 21:24

Dlaczego radna Głowacka - Wężyk nie podnosiła larum, kiedy rok temu głosowano i zabezpieczano środki w budżecie na mediatekę? Wiadomo było już, że będą pochodziły z kredytu. Odpowiedź jest prosta. Zbliżają się wybory. Trzeba pokrzyczeć i poudawać, że radną obchodzą losy miasta. Apele pod publiczkę nic nie dadzą. Mediateka powstanie. A Chojniak znów wygra wybory, ponieważ pani Głowacka nie ma nawet skąd kandydować na prezydenta. PO jej nie wystawi. Ludzi na listach nie zgromadzi. To kandydatka tzw. egzotyczna. Szkoda pieniędzy kobieto, a twoja suflerka i tak po przegranych wyborach się od ciebie odwróci. Przewaliła ich już z 5 razy. Była w PIO. Może dostaniesz 1000 głosów jak Pęcina 3 lata temu.

106


zorro ~zorro (Gość)13.09.2017 21:26

Wygrać z Chojniakiem może jedynie Ostrowski. Reszta to króliki

39


97-300 97-300ranga13.09.2017 10:24

Drodzy parafianie , prędzej paluchy połamiecie sobie na klawiaturze niż przyczynicie się do wstrzymania projektu Mediateka . Pamiętam doskonale wasze wycie nad projektem modernizacji oczyszczalni ścieków której koszt całkowity to 275 mln. A teraz wyjecie nad tą mediateką która dla miasta jest niezbędna wręcz pożądana. Poddębice w których zamieszkuje 7 630 osób wyrzucą w wodę 40 mln. które lekką ręką darował im Mazur i co ,nikt nie wyje ?

711


jeżyk ~jeżyk (Gość)15.09.2017 07:51

Nie dla Mediateki.

41


merr ~merr (Gość)13.09.2017 21:04

Jeśli Piotrków ma być prężny to radni : Dziemdziora ; Brylski ; Ziółkowaka; i paru innych już nimi być nie powinni !!!;

122


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat