Radni Wolborza obejrzeli szkoły

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 27 sierpnia 20180 2523
Radni Rady Miejskiej wraz z burmistrzem Andrzejem Jarosem odwiedzili szkoły w gminie Wolbórz. Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym już za kilka dni.
fot. UM w Wolborzu

Radni odwiedzili 6 placówek oświatowych, 4 szkoły podstawowe w Wolborzu, Komornikach, Proszeniu i Goleszach Dużych, Gimnazjum oraz Przedszkole Samorządowe, by sprawdzić czy wszystko jest już gotowe na nowy rok szkolny.

Prace porządkowe są na ukończeniu, szkoły zostały odświeżone, wykonano drobne prace remontowe, odmalowano część klas.

 

Największą inwestycją był kompleksowy remont stołówki wraz z wymianą wyposażenia w Szkole Podstawowej w Wolborzu oraz budowa boiska do piłki siatkowej w Szkole Podstawowej w Goleszach Dużych.

 

We wrześniu do szkół podstawowych gminy Wolbórz będzie uczęszczało 588 uczniów, do Gimnazjum 62, do Przedszkola Samorządowego 111 wychowanków, w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych będzie 55 dzieci. Najwięcej dzieci będzie w podstawówce w Wolborzu 388 uczniów. Łącznie w  gminie kształceniem objętych będzie 650 uczniów i 166 dzieci w wychowaniu przedszkolnym.

 

W nowym roku szkolnym tradycyjnie realizowany będzie z budżetu gminy dowóz dzieci do szkół podstawowych, przedszkola i gimnazjum.

 

za UM w Wolborzu


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat