Radni PiS piszą do wojewody łódzkiego

ePiotrkow Wtorek, 20 października 202084 4953
Piotrkowscy radni PiS chcą unieważnienia trzech uchwał Rady Miasta dotyczących targowiska przy Hali Targowej. Pismo w tej sprawie skierowali do wojewody łódzkiego.

- Sprawa ta wymaga szerokich konsultacji społecznych, zarówno z kupcami jak i mieszkańcami, przy wsparciu m.in. Rady Osiedla „Piastowska”. W tym momencie wygląda na to, że miasto w dobie trudności finansowych związanych z epidemią korona wirusa, samo rezygnuje z dość znacznych wpływów finansowych, istotnie ograniczając działalność kupców na hali targowej – czytamy w piśmie radnych Łukasza Janika, Sergiusza Stachaczyka, Piotra Gajdy i Andrzeja Piekarskiego.

 

Uchwały kwestionowane przez wspomnianą czwórkę zostały podjęte podczas sesji 30 września. Kupcy apelowali do radnych, aby nie głosowali przeciw ich przyjęciu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

 


Zainteresował temat?

6

5


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_dark city ~gość_dark city (Gość)21.10.2020 10:01

Miasto powinno miec swój plac, ogrodzony z parkingiem itd. Wtedy to mozna przenieść i dwie strony by byly zadowolone. A tu ludzi na swieta chca wyrzucic na prywatny rynek, gdzie w kazdej chwili moze sprzedać pod inwestycje plac. Tez bym walczyl, bo nikt mi nie powie ze chcialby byc tak potraktowany!!! Niby mamy demokracje i chrześcijaństwo a czytam te wpisy to niektórzy o tym zapomnieli. Ale zla karma wraca i oby tak bylo!!!

30


97-300 97-300ranga20.10.2020 21:52

Chcecie podważać prawomocną decyzję RM? Przecież to hultajstwo ! Za kogo wy się macie!

64


Kazz ~Kazz (Gość)20.10.2020 20:44

Miasto nie rezygnuje z wpływów z tytułu placowego ale robi porządek!!! i tak trzymać.

145


QWER ~QWER (Gość)21.10.2020 13:16

Bardzo dobrze chojniak powinien o 100% podnieś cenę za wodę,ścieki,ogrzewanie,podatki,opłaty parkingowe,przedskola,żłobki.Może wtedy ten motłoch wreszcie ruszy te szanowne d... i pójdzie na wybory i zrobi z tą kliką porządek.POZDRAWIAM!!!!!!

21


gość_h ~gość_h (Gość)21.10.2020 11:14

Normalnie bylbym za kupcami ale kiedyś jeden mi sprzedał dżinsy bez przymierzania i muwił że som dobre a później sie okazało ze za duze

31


gość_tom ~gość_tom (Gość)21.10.2020 11:51

Klika chojniaka wynosić się

32


? ~? (Gość)21.10.2020 09:01

Panie Janik! I tak nikt pana nie wybierze na prezydenta, więc proszę nie robić wiochy i nie pisać donosów, bo może pamięta pan jak się obchodzono z kapusiami.

32


gość_szwagier ~gość_szwagier (Gość)20.10.2020 21:40

Czy oceniając władze Piotrkowa Tryb musimy skupiać się tylko na hali targowej?Rzućmy okiem jak Piotrków stał się pięknym podziwianym nowoczesnym miastem przez byłych mieszkańców odwiedzających nasze miasto.Kuzyn dziwił się że jeszcze na ulicach odbywa się bazar?Ocenił to negatywnie ,ponieważ miasto powinno wygospodarować plac pod taką działalność ,który powinien przynosić korzyści finansowe miastu a nie podmiotom prywatnym.

93


Podczas spaceru... ~Podczas spaceru... (Gość)21.10.2020 09:39

... mam wrażenie, że całe miasto jest w stanie likwidacji.

31


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)20.10.2020 16:39

Rzeczywiście biedni ci mieszkańcy królewskiego osiedla, aż żal serce ściska, że nie mają gdzie parkować. Chyba od tej królewskości to Wam się trochę w głowach poprzewracało. Spójrzcie w swoje umowy własności mieszkań lub najmu. Gdzie macie tam napisane, że kupując mieszkanie macie jednocześnie zapewnione miejsce parkingowe? Problem z parkowaniem jest wszędzie, bo jest coraz większa liczba samochodów, niektórzy mają nawet po kilka. Takie same problemy mają mieszkańcy innych osiedli i jakoś z tego tytułu nie domagają się zamykania lub przenoszenia szkół, przedszkoli, przychodni i sklepów w inne miejsce. Mieszkańców osiedla chciałbym zapytać, czy przy okazji rozmów z władzami miasta otrzymali zapewnienie od pana prezydenta, że po likwidacji handlu przy ulicy Targowej oraz Chrobrego i Mieszka I, nie zostanie na pewnych odcinkach tych ulic wprowadzona Strefa Płatnego Parkowania?

1211


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat