Radni PiS chcą powrotu stacjonarnych obrad

ePiotrkow Czwartek, 20 maja 202139 2183
Wniosek o zwołanie najbliższej sesji piotrkowskiej Rady Miasta w trybie stacjonarnym skierował do przewodniczącego Mariana Błaszczyńskiego, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni PiS podkreślają, że w związku z luzowaniem obostrzeń i spadkiem zachorowań na Covid-19 należy również przywrócić obradowanie w tradycyjny sposób oraz merytoryczną dyskusję na sesjach RM.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

 

Radni PiS we wniosku oskarżają przewodniczącego piotrkowskiej RM o unikanie dyskusji na temat istotnych problemów dla Piotrkowa. Wśród nich wymieniają: podwyżkę opłat za wywóz śmieci, stan infrastruktury drogowej i targowisk miejskich, stan finansów miejskich i budżet, a także sytuację w MOPR.


- Mówimy stop głosowaniu w trybie korespondencyjnym. Jesteśmy krajem demokratycznym i powinniśmy mieć możliwość zabierania głosu w sprawach istotnych dla naszego miasta. Pobieramy diety i naszym zadaniem jest reprezentowanie mieszkańców miasta i inicjowanie działań, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na jego rozwój. W chwili obecnej, zadane przez nas pytania często pozostają bez odpowiedzi. - mówi Łukasz Janik, przewodniczący Klubu Radnych PiS. - To niedopuszczalne, by wykorzystywać zjawisko pandemii i dramat wielu do prowadzenia samodzielnych i pozbawionych kontroli publicznych działań – dodaje.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fot. ~fot. (Gość)21.05.2021 14:00

Trzy osoby na zdjęciu nawet nie wiadomo kto a tyle bicia piany.

22


Cóż... ~Cóż... (Gość)22.05.2021 10:17

... nie pierwszy raz okazało się, że radni są... bezradni. Tym razem wobec innych radnych, więc może skończmy ten cyrk z demokracją.

10


antydoda* ~antydoda* (Gość)22.05.2021 10:12

PiS. I od razu zły dzień :/

20


Ja ~Ja (Gość)22.05.2021 09:29

panie Janik 5 minut na wypowiedź, czas się kończy.... kij ma dwa końce.

00


wolność i demokracja ~wolność i demokracja (Gość)21.05.2021 08:07

A to nie rządzący PIS wprowadził represje covidowe i obostrzenia, grzywny, mandaty, kary administracyjne, pałowanie i gazowanie zwykłych ludzi na zgromadzeniach i z powodu braku szmat na twarzy, a teraz ma dojść jeszcze segregacja szczepionkowa ? Więc gdzie ta demokracja i wolności obywatelskie dla zwykłego Kowalskiego za tych rządów ? Przypomnę, że za rządów PO na demonstracjach i marszach przeciwko nim nikt nas wtedy nie pałował.

52


historyk ~historyk (Gość)21.05.2021 11:50

Co Łukasz Janik zrobił by 800 letnie miasto dostało dofinansowanie na rozbudowę hali Relax ? - a o tym decyduje aktualnie jego parta jako rządząca w kraju.

13


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.05.2021 11:43

Ja na miejscu radnych pis to bym się tak bardzo nie zapędzał. A co z reżimem sanitarnym i 50% obłożeniem miejsc siedzących? No chyba że w jednym tygodniu będą obradować radni pis, w drugim radni opozycji, w trzecim Zarząd, a w czwartym cała nieliczna reszta. Acha i jeszcze przegrody z plexi, najlepiej nieprzezroczystej.

1211


A Wieśka... ~A Wieśka... (Gość)21.05.2021 15:54

... już nie z PIS?

20


śmieszek ~śmieszek (Gość)20.05.2021 11:46

Panie radny Janik. W dawnej Polsce sejmy to był jeden wielki chaos, rozgardiasz i bałagan. Wszyscy posłowie chcieli zabierać głos ,wszyscy mieli coś do powiedzenia. W wielu wypadkach Sejm nic nie uchwalał. Nauczony tym doświadczeniem przewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie wprowadził inny "zwyczaj" nad wyraz skuteczny. Po co radzić po próżnicy. I co. Wszystko "przechodzi" co ma przejść a co ma nie przejeść nie przechodzi. Szybko i skutecznie jak to mówi reklama. "Demokracja" piotrkowska spełnia swoją rolę. Póki co....

83


boguś ~boguś (Gość)21.05.2021 10:37

Takiego kontrkandydata to Pan Chojniak nawet nie zauważy, że jest .

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat