Radni PiS boją się o miejskie ciepłownictwo

Strefa FM Poniedziałek, 05 grudnia 201648 10165
W poniedziałek (5.12) o godzinie 17.30 w Urzędzie Miasta w Piotrkowie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, której tematem będzie przyszłość piotrkowskiego ciepłownictwa. Rano radni PiS zorganizowali konferencję prasową, podczas której przedstawili swoje obawy związane z miejską ciepłownią.

Ładuję galerię...

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział radni: Wiesława Olejnik, Łukasz Janik oraz Piotr Gajda.- Od 10 lat rządzi prezydent Chojniak i przez ten czas nie wiemy co z ciepłownictwem. Obecnie jesteśmy w połowie kolejnej kadencji i nadal brak jakichkolwiek decyzji. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na ten palący problem dla naszego miasta i dużej części jego mieszkańców. Blokowisk mamy wiele, a wszystkie ogrzewane są przez ciepłownię - powiedziała na początku konferencji radna Wiesława Olejnik. - Od 12 lat nic nie zmieniło się w tej ciepłowni. Mamy piece z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Oczywiście ona cały czas przynosi zyski, ale zamiarem prezydenta jest wydzierżawienie jej prywatnej firmie. Dla dobra mieszkańców powinniśmy dążyć do tego, aby ciepłownia pozostała w zasobach miejskich. Musimy liczyć się z tym, że jeśli przejmie to prywatny przedsiębiorca to będzie chciał na tym zarobić. Nie wydzierżawi czegoś na 20 lat, żeby po prostu dołożyć do tego interesu. Po prostu za to ciepło zapłacą mieszkańcy - mówi Łukasz Janik.


Według radnych koszty remontu i przystosowania ciepłowni do wymogów Unii Europejskiej są bardzo wysokie, natomiast w mieście podejmowane są inne, równie kosztowne inwestycje. - Nasz niepokój budzi fakt, że mówi się o tym, że nie ma pieniędzy, a tu wystrzeliła nam wielka palma pod postacią nowej biblioteki miejskiej, która jest może i potrzebna, ale nie jest to najważniejsza potrzeba w naszym mieście. 30 mln zł to olbrzymia kwota i nastąpi zarżnięcie budżetu miasta na wiele lat. Czy ważne jest budownictwo socjalne w mieście i ciepło dla ludzi po kosztach znośnych czy też biblioteka, którą prezydent będzie mógł się chwalić przy wyborach? To już niech ocenią sami mieszkańcy - kwituje Piotr Gajda.


Jak podkreślają radni PiS, ich działania polegają na tym, aby wyjaśnić ludziom, że takie postępowanie prezydenta jest niegospodarne. - Boimy się , że chodzi tu o stworzenie spółki, która za dwa lata wyjdzie poza kontrolę Rady Miasta i będzie miejscem lądowania niektórych osób na ciepłych stanowiskach, a mieszkańcy będą płacić - dodaje Gajda.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.05.2020 00:07

Odniosę się tylko do ostatniego cytatu posła Gajdy o lądowaniu na ciepłych stanowiskach. Czy posłowie PiS w naszym mieście przypadkiem czegoś o tym nie wiedzą? Olejnik, Janik, Gajda przykłady kompetencji na poprzednich, obecnych i przyszłych stanowiskach zdobytych partyjnymi przywilejami.
Proszę Was ludzie. Myślenie, rachunek ekonomiczny, a nie populizm.
W Polsce pisiory doją Skarb Państwa aż miło.
Ale Adrian i Rząd dają social emerytom z własnej kieszeni.
Parodia rządów PiS musi się skończyć czym prędzej

20


Odwołać ~Odwołać (Gość)08.12.2016 10:56

Odwołajcie prezydenta !!!

41


13 ~13 (Gość)06.12.2016 14:00

do -Witek i do _olrajt, albo udajecie albo jesteście durniami. Od 2006r w miescie Piotrkowie Trybunalskim rządzi K.Chojniak i jego LEWICOWA koalicja.Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wystawiało własnego kandydata (Lorek) i jest w OPOZYCJI do większości w mieście.

62


~PT ~~PT (Gość)05.12.2016 11:33

Ciepłownia z lat 70, zdjęcie 7 powrót do historii. Starzeje się to miasto.

110


Antoni ~Antoni (Gość)06.12.2016 11:01

Z tego co czytam najlepszym, proponuję kandydatem/ką na stołek prezesa ciepłowni i prezydenta miasta jest super-fachowiec pisowski Pani WIESŁAWA - jak się dowiedziałem z postu ciekawie poprowadziła szkołę katolicką jako dyrektor a teraz ciekawie prowadzi inną szkołę w Szydłowie(stanowisko otrzymane w ramach dobrej zmiany)- specjalistka i znawczyni wszechwiedzy !! prawie jak Antonio trzy wybuchły,eksplodujące parówy, sztuczna mgła , marsz pustych garnków, prawda smoleńska - no może jeszcze musi trochę popracować ale kandydatka idealna!!! (wieś traci pamięć za 500+)

34


sklave sklaveranga05.12.2016 12:29

Czekali do samego końca. Ile się dało to eksploatowali miejską ciepłownię. Ważniejsze były dobrze płatne stołki od bieżących remontów czy stopniowych modernizacji. No bo przecież jeszcze jeden sezon pociągnie a później to niech kto inny się martwi. To ciepło wcale nie musi być takie drogie wystarczy wiedzieć z kim rozmawiać i nie stawiać idiotycznych warunków dotyczących zarządzania. Ekipa Chojniaka dała popis swoich kompetencji wybierając wykonawcę modernizacji oczyszczalni. Nie dość że za modernizację przepłacono to jeszcze zastosowano przestarzałą technologię i dlatego osad czynny upycha się po okolicy trując mieszkańców. Ale co tam najważniejsze że zarząd i dyrekcja ocalała. Jak długo jeszcze będziemy płacili prezydentowi i jego ekipie tylko za to że co chwila podnoszą mieszkańcom opłaty. Za taką robotę to powinni jeszcze dopłacać do kasy miejskiej a nie z niej wyciągać. Więcej na: http://sklave.manifo.com/ 

126


Jan ~Jan (Gość)05.12.2016 21:08

Dziewietnascie lat kotlownia eksploatowana przez dzierzawce, jak nadeszla pora modernizacji to wielki raban. Bo jaki idiota przyjmie cieplownie do dzierzawy jezeli modernizacja bedzie kosztowac 50 milionow. Chyba ze oplaty za cieplo wzrosna o 1ooo %. A jeszcze przedluzono umowe dzierzawy o nastepne trzy lata bez zadnych uwarunkowan do modernizacji, takie umowy podpisuje sie jezeli ma sie z tego korzysci ?????

51


mmm ~mmm (Gość)05.12.2016 20:19

to fajnie ja już na was nie zagłosuję=misiewicze antoni kwota wolna od podatku=chłam

03


luiza ~luiza (Gość)05.12.2016 19:52

Na szczęście wyprowadziłam się już z tego miasta.
Jednak uważam, że lepiej odrazu sprzedać, chociaż będzie teraz kasa, a z wynajmu na kilkadziesiąt lat wynikną dla naszych pokoleń kłopoty

21


Witek ~Witek (Gość)05.12.2016 17:09

Radni PIS niech się zaczną martwic o koniec swojej kadencji bo już na ws głosować nie będziemy bo pokazaliście jak dobijacie Polskę i społeczeństwo dobrą zmianą.Biblioteka nie jest tak ważna ale ja martwię się o to ,że miasto wywali kasę na nowy budynek a ci w jarmułkach odbiorą to co jest własnością miasta.Dziwne jest to ,że PKS w mieście przejęty został przez firmę żydowską a przecież pracownicy chcieli przejąć firmę i dlaczego tak się nie stało?Dlaczego władza ta lokalna jak i rządowa preferuje pejsiatych na każdym kroku najlepiej oddajcie wszystko w obce ręce a społeczeństwu wciskajcie kit jaka to dobra zmiana.Dotyczy to wszystkich rządów okrągłego stołu i pora każdego z premierów rozliczyć z działania na szkodę ojczyzny

56


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat