Radek wreszcie zacznie działać

Strefa FMRegion Piątek, 19 lipca 201935 10079
Mowa o fotoradarze, który od ponad roku ustawiony jest w Sulejowie na ul. Opoczyńskiej, jednak do tej pory nie został podłączony. Wkrótce jednak ma się to zmienić. PGE Dystrybucja Oddział w Łodzi informuje, że potrzebuje kilku dni, aby uruchomić urządzenie.
fot.S.Fiszer

Przypomnijmy, w sprawie niezainstalowanego fotoradaru ostatnio interweniowali mieszkańcy, którzy zorganizowali mu urodziny. O tym pisaliśmy tutaj. 

 

Od dłuższego czasu mieszkańcy byli informowani, że fotoradar nie działa ze względu na problemy związane z przyłączeniem prądu. Zgłosiliśmy się więc w tej sprawie do dostawcy energii elektrycznej, PGE Dystrybucja. - Po bardzo długim okresie oczekiwania, niedawno otrzymaliśmy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego podpisaną umowę dotyczącą dzierżawy fotoradaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami GITD zobowiązana jest przed podłączeniem urządzenia do sieci, zawrzeć umowę z PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi. Fotoradar został wybudowany dawno i posiada zasilanie z sieci dystrybucyjnej - powiedziała Bożena Matuszczak-Królak, specjalista z Wydziału Organizacyjno-Prawnego PGE Dystrybucja Oddział Łódź. - Tak duże opóźnienie wynika z braku podpisu na umowie ze strony Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, którą to wysłaliśmy w grudniu 2018 roku. Wszystkie papiery trafiły do nas 17.07.2019 r., więc potrzebujemy teraz kilku dni na dopełnienie formalności i podłączenie urządzenia - dodaje.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tony ~Tony (Gość)19.07.2019 14:50

A ja dziękuję naszemu Panu Przewodniczącemu Bartoszkowi, za to, że wsparł całą inicjatywę i wykonał kawał zakulisowej dobrej roboty. Trzeba to doceniać, brawo dla Bartoszka, brawo!!!

86


Kurnędz woła ~Kurnędz woła (Gość)19.07.2019 14:59

Panie Jacku, Panie Sebastianie POMOCYYY! Panowie tacy światowi, może pomożecie i zorganizujemy razem blokadę w Kurnędzu, zbierzemy podpisy i będzie ten chodnik w Kurnędzu bo my mamy Radnego nawet jest Vice Przewodniczącym ale on to Sulejów widzi a my się na wsi potykamy albo nie mamy jak chodzić a po drodze strach tak śmigają nad Pilicę, normalnie nic w tej sprawie nie widać! A tak może się zacznie coś dziać? No to jak pomożecie Panowie?

90


gość ~gość (Gość)20.07.2019 22:34

Po 1 będą jeszcze większe korki ,a i tak bardzo szybko się tam nie jeździ . Po 2 pierwszy raz widzę żeby ludzie sie cieszyli ,że będą okradani .

25


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.07.2019 23:40

Ludzie...kiedy wreszcie zrozumiecie, ze fotoradary sa stawiane dla zwiększenia bezpieczeństwa, a kary maja odstraszyć kierowców od przekraczania dozwolonej prędkości. Gdyby chodziło wyłącznie o nabijanie kasy, po prostu wladze wprowadzilyby kolejny podatek do paliwa... bez urządzeń, bez wydatków... byłby czysty i prosty zysk.

30


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)20.07.2019 23:25

Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami... I żaden fotoradar ani suszarka nie bedzie zagrażać. To aż takie trudne?

40


gość ~gość (Gość)19.07.2019 23:28

Będzie dobrze:-)

40


X2 ~X2 (Gość)19.07.2019 10:06

Na 500 + brakuje jak widać . Z czego się niektórzy cieszą ,że będą okradani tak samo jak ręcznymi suszarkami przecież te buble nie spełniają żadnych norm bo zawyżają pomiary. W innych krajach dawno na śmietnik by trafiły ale tu u nas nadal będą okradać kierowców. Akurat tu szybko nikt nie jeździ i prędkość nie jest przyczyną wypadków tylko wymuszenie pierwszeństwa i nieprawidłowe wyprzedzanie. Na tej drodze wystarczyło na każdym skrzyżowaniu ronda zrobić i ruch zwolni całkowicie ale będzie płynny i to światła są przyczyną korkowania się tej drogi 12

516


Sulejowiak ~Sulejowiak (Gość)19.07.2019 09:39

Jeszcze jeden przydał by się na ulicy Podole, bo tam taki Bernard szaleje

112


Pampers ~Pampers (Gość)19.07.2019 12:47

Fotoradar to zminiaturyzowana wersja urzędu skarbowego. Obiekt, przed którym każdy uczciwy i rzetelny zmotoryzowany podatnik powinien przekroczyć prędkość, tudzież przejechać na czerwonym świetle. Po zaprezentowaniu obywatelskiej postawy należy z uśmiechem na ustach stawić się na pocztę celem uiszczenia patriotycznego mandatu. Fotoradary przenośne rozstawiane przez Straż Miejską są natomiast bardzo przebiegle ukrywane pod stertą liści, w kubłach lub w atrapie rozjechanego jeża, czy pijaka leżącego na uboczu... :-)))) (źródło Nonsensopedia)

48


Radosław ~Radosław (Gość)19.07.2019 12:28

Jaki dureń nazwał ludzkim imieniem kawałek żelastwa. Czy okliczne znaki drogowe też mają imiona?

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat