Rada Miasta Piotrkowa zajęła stanowisko w sprawie budowy S12

ePiotrkow Środa, 26 czerwca 201951 9103
Rada Miasta zajęła stanowisko w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 (Piotrków – Dorohusk). Radni chcą w ten sposób wesprzeć lokalne inicjatywy mieszkańców gminy Sulejów, którzy chcą przyspieszyć rozpoczęcie przebudowy tej trasy.
radni Piotrkowa Sylwia Więcławska i Dariusz Cecotka

Stanowisko w tej sprawie radni Piotrkowa zajęli – w drodze uchwały – podczas sesji 26 czerwca.

 

My, radni Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, mając na względzie dobrostan piotrkowian oraz dobre relacje z ościennymi samorządami, postulujemy o jak najszybsze przystąpienie do realizacji drogi ekspresowej S12. Miasto, będące jednym z największych węzłów komunikacyjnych kraju, wymaga pilnego rozwiązania układu drogowego w kierunku Radom – Lublin. Wzrastające natężenie ruchu na drodze krajowej DK12, częste kolizje i wypadki mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, jak i na stan środowiska - czytamy w stanowisku Rady Miasta.

 

- Przyłączamy się do próśb mieszkańców nie tylko Sulejowa i gminy Sulejów, ale też mieszkańców Piotrkowa czy gminy Rozprza – mówi radny Piotrkowa Dariusz Cecotka. - To problem całego powiatu. Przez Piotrków i ościenne gminy przebiega bardzo dużo szlaków komunikacyjnych. Ten na S12 jest starym szlakiem, niedostosowanym do dzisiejszych potrzeb. Radni Piotrkowa chcą włączyć się w działania, których celem jest przyspieszenie rozpoczęcia prac nad przebudową tej trasy. Komitet, który zawiązał się wśród mieszkańców Sulejowa, stara się coś wywalczyć. My jako Rada Miasta chcemy się w to włączyć, żeby pokazać, że nie tylko zwykli mieszkańcy są zainteresowani rozwiązaniem problemu.


Zainteresował temat?

12

1


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.06.2019 13:19

S12 natychmiast!!! Czy chodzi o korzystne wykupy ziemi? bo chyba nie o nasze środowisko, podzielone wsie i utrudnianie dojazdu do pól. Zostawić Kozenin - Tuszyn. Tam nikt nie będzie pokrzywdzony.

33


CoolMen ~CoolMen (Gość)27.06.2019 17:58

Od wieków istnieje nierozerwalny związek między szlakami komunikacyjnymi a rozwojem przemysłu w mieście - regionie. W Tomaszowie o tym wiedzą i dlatego są zadowoleni, a może nawet podpowiedzieli gdzie trzeba, którędy poprowadzić drogę, która będzie czynnikiem rozwoju. I nikomu tam nie przeszkadzają samochody, hałas i inne dolegliwości z tym się wiążące bo ponad wszystko ważny jest rozwój miasta i regionu. Tylko w Piotrkowie i okolicach zrobiono wszystko aby tą drogę od siebie odepchnąć kierując się głosem kilku marudów, którzy chcą mieć tylko spokój i niczym niezakłócone życie. "Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś (Piotrków) spokojna". Powtarzając za mistrzem będziemy mieli "małe, pretensjonalne, wysoce śmieszne miasteczko".

03


gość ~gość (Gość)26.06.2019 13:51

W planach woj. łódzkiego jest wybudowanie drogi z Kozenina bezpośrednio na Tuszyn. Droga będzie prowadzić pomiedzy zalewem sulejowskim a Tomaszowem Mazowieckim. Opcję tą foruje Tomaszów i Opoczno. Dla nas też będzie odciążenie tirów. S12 w nowej wersji podzieli nasze ziemie i wsie. Czy nie lepiej zostawić S12 w spokoju i niech puszczą Kozenin-Tuszyn? Tam droga poprowadzi przez las i nie utrudni prac rolnkom i ich mieszkańcom.

86


gość ~gość (Gość)26.06.2019 13:49

Ta droga zdaniem GDDKiA w Łodzi nie jest tak potrzebna! Zabrali z tego rejonu S8, która miała się łączyć z S12. Teraz w planach jest zabranie S74 i poprowadzenie jej na Łódź przez Tomaszów Mazowiecki a nie po trasie DK74. Z tego jasno wynika, że silniejszy może wszystko i robi tylko dobrze dla siebie!!!!

82


gość ~gość (Gość)27.06.2019 08:03

Łódź już Piotrków załatwi przy bierności samorządu, że wszystkie drogi ważne ominą nasze miasto! Wcześniej S8 która miała się łączyć z S12 teraz są plany S74 i pewno tą trasą poprowadzą też S12!

62


nico ~nico (Gość)26.06.2019 18:34

a o węzeł w Jeżowie może powalczą?

92


gość ~gość (Gość)26.06.2019 14:05

Radni Piotrkowa walczą a Radni Powiatu olewają i to jest to ....

87


gość ~gość (Gość)27.06.2019 00:01

Wcześnie. S8 nie ma S12 też nie będzie a co będzie kawałek płatnej autostrady. Znów to miasto będzie wydym...ne.

63


pytam się ~pytam się (Gość)27.06.2019 05:33

Rada miasta niech się też pochyli nad aktualnymi problemami komunikacyjnymi miasta w związku z remontem A1. Aktualnie DK91 ciagną sznury TIR-ów, które rzekomo mają zakaz wjazdu do miasta (nie dotyczy ruchu docelowego). Natomiast te TIR-y i pojazdy budowy rozjeżdżają drogi którymi sie poruszają. Ciekawe czy wyremontują je na zakończenie prac budowlanych. Wątpię. Rozprza zrobiła przynajmniej audyt dróg i po zakończeniu remontu mają wystąpić do GDKiA i rekompensatę za ewentualne zniszczenia. A co z Piotrkowem ? Zrobiono takie coś ?

91


JA ~JA (Gość)27.06.2019 08:13

A co zrobił Maciarewicz w tej sprawie? Niech coś w końcu zadziała dla regionu.

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat