Rada Miasta Piotrkowa będzie apelować w sprawie zniszczonych dróg

ePiotrkow Czwartek, 22 sierpnia 201930 5366
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa nasi radni zajmą stanowisko w sprawie odbudowy dróg krajowych, powiatowych i gminnych zniszczonych w czasie budowy autostrady A1. Dokument zostanie później przekazany premierowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłom i senatorom okręgu piotrkowskiego, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom miast i gmin przyległych do przebudowywanego odcinka A1
Trwa budowa autostrady A1 w naszym regionie.

Poniżej pełna treść stanowiska, które 28 sierpnia podejmą radni Piotrkowa:


Ze względu na rozpoczęta przebudowę autostrady A1 od węzła Tuszyn do Częstochowy można zaobserwować przyspieszoną degradację dróg zarówno krajowych, powiatowych, oraz gminnych, których zarządcą jest prezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego, miasta na prawach powiatu. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu na budowanych odcinkach autostrady A1 wielu kierowców, chcąc ominąć tworzące się zatory, korzysta z miejskiego układu drogowego. Parametry tych dróg, zarówno niedawno budowanych, ale i często wykonywanych wiele lat wcześniej, nie były przystosowane do tak zwiększonego obciążenia ruchem samochodowym, szczególnie ciężarowym, wielotonażowym, ulegają przyspieszonemu zniszczeniu. W budżecie miasta brak jest środków finansowych na ich przebudowę. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu, zarówno pieszych, jak i poruszających się pojazdami, drogi te wymagają natychmiastowej przebudowy wraz z budową bezpiecznych skrzyżowań i ciągów pieszo-rowerowych. Środki na ten cel powinny być zabezpieczone w budżecie państwa. W związku z powyższym kwoty na te zadania powinny być przewidziane obligatoryjnie w ramach środków na zadanie „budowa autostrady A1” w Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad oraz Funduszu Dróg Samorządowych na podobnych zasadach jak budowa dróg i mostów o charakterze obronnym tj. obejmującym finansowanie całości kosztów realizacji zadania.

 

Pierwsze zniszczenia jezdni w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych widać było w Piotrkowie już w lipcu. Większy ruch pojazdów ciężarowych zauważyli sami mieszkańcy miasta, którzy zwracali uwagę na sznur tirów, który nierzadko ciągnie się wzdłuż ulicy Wolborskiej i na notoryczne wymuszanie pierwszeństwa przejazdu m.in. na rondzie Sulejowskim. Od czerwca do początku lipca drogówka przeprowadziła cztery akcje, podczas których policjanci sprawdzali czy wszystkie samochody ciężarowe wjeżdżają do Piotrkowa legalnie.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)23.08.2019 19:37

Bardzo dobrze, że ktoś zajął się tą sprawą... ale według mnie należy sprawdzić, czy wina nie leży także po stronie wykonawcy ronda sulejowskiego oraz Śląskiej. Ulica Marii Skłodowskiej-Curie (przy Mediatece) wygląda bardzo dobrze mimo, że tamtędy przejeżdżają te same auta. A np. Sulejowska? - auta ciężarowe jadą sporadycznie, a dywanik już miejscami mocno dziurawy i wciąż łatany... remont był zaledwie 12 lat temu.

31


gość ~gość (Gość)24.08.2019 20:38

Nikt nad tym już nie panuje. Tir za tirem wjeżdża, służb nie widać. Waga na rondzie zaraza chwastami

30


NO Brawo! ~NO Brawo! (Gość)24.08.2019 12:48

Co za odważna inicjatywa! Apelować będą! Cho, cho! Jestem pod wrażeniem!

30


gość ~gość (Gość)24.08.2019 08:44

Zróbcie Jeziorną na wierzejach i ścieżkę rowerową bo to już nie ulica tylko szachownica. Łata na łacie

21


xx ~xx (Gość)23.08.2019 16:58

A może by tak rada zaapelowała w sprawie wycinki drzew na ul.Łódzkiej i smrodu jaki nawiedza miasto coraz częściej.

40


gość ~gość (Gość)23.08.2019 16:19

Jakby dobrze by było zbudowane z właściwych materiałów byłoby na lata. Skoro jest oszczędzane i kombinowane stało się jak się stało. Przecież to jasne, ze było wiadomo, ze ruch zostanie puszczony przez rondo sulejowakie, wiec nie miałobyc porządnie tylko wystarczyć na chwile, aby później znowu była robota na koszt firm budujących autostradę. Co zyskano? 2x ten sam kontrakt!

30


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)22.08.2019 18:06

sam bede apelował

33


gość ~gość (Gość)23.08.2019 10:06

Jeśli chodzi o Piotrków to można podziękować prezydentowi. Zamiast granitów na starówce i mediateki można było wybudować obwodnicę miasta...

50


majkowiak ~majkowiak (Gość)22.08.2019 11:14

Droga Redakcjo a czy gmina Wola Krzysztoporska będzie walczyć o odszkodowania za zniszczone drogi?
To co dzieje się na drogach gminy woła o pomste do nieba.
Szczególnie widać to na drodze przez Majków Duży - SZNURY aut.

05


kazik626 ~kazik626 (Gość)22.08.2019 22:07

rondo sulejowskie rozjechane tak samo bedzie na krakowce wolborska i wiele innych ulic nie mowic o torowisku w strone rakowa

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat