Punkt szczepień populacyjnych działa pełną parą

Strefa FM Sobota, 15 maja 202117 3039
Pomimo początkowych kłopotów, punkt szczepień przeciw COVID-19, przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim działa pełną parą. Z jego usług skorzystały już tysiące mieszkańcow naszego regionu i nie tylko. Dbający o stronę medyczną, pracownicy piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, podają ochotnikom szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca.
Foto: SSW w Piotrkowie Trybunalskim

Początek nie był łatwy. Mimo, że pierwsze szczepienia zaplanowano na wtorek (4 maja) o 8.00, niespodziewanie okazało się, że dostawa preparatów do Piotrkowa będzie opóźniona. - Od 8.00 byliśmy w gotowości i oczekiwaliśmy na zamówione szczepionki. Pracownicy szpitala wojewódzkiego, OSiR-u oraz Referatu Zarządzania Kryzysowego piotrkowskiego magistratu, są tutaj od samego rana. Niestety przez 2 godziny po prostu nie mieliśmy czym szczepić - relacjonował Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Dodatkowo okazało się, że zamówienie, które miało dotrzeć do Piotrkowa, będzie inne niż planowano. Ostatecznie, pierwsze osoby, które zapisały się na szczepienia na 8.00, zostały obsłużone około 10.00.

 

Od tego momentu, na szczęście wszystko idzie już zgodnie z planem. - Dziennie w punkcie szczepień przy ul. Belzackiej, szczepimy kilkaset osób. Jeśli tylko szczepionki przybywają do nas na czas, bez przeszkód możemy realizować powierzone nam zadania. Kluczową rolę odgrywają w tym procesie dostawy, a my nie mamy na nie żadnego wpływu - dodaje Bartłomiej Kaźmierczak.

 

Do wtorku (11 maja) do 12.00 w punkcie szczepień populacyjnych w Piotrkowie Trybunalskim, zaszczepionych zostało 1413 osób. 763 z nich szczepionką Pfizer, 420 Moderną, a 230 AstraZenecą.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

5g ~5g (Gość)15.05.2021 15:05

Niech sobie działa. Kogo to interesuje?

104


aasda ~aasda (Gość)15.05.2021 14:55

Szybciutko biegnijcie do szczepienia i podpisujcie ochoczo oświadzczenia. Szybciutko nie ociagać się.

74


Kazik ~Kazik (Gość)16.05.2021 08:13

W Moszczenicy też działa tyle ,że chętnych brak ci co byli naiwni pierwsi polecieli a wiec nie będzie.
Podpisane oświadczenia i dwa lata życia zostało może mniej lub więcej ale pretensje do siebie jak co. Już znam takich co byli pierwsi dziś płaczą na powikłania niektórzy zostawili rodziny po szczepieniu i przenieśli się do św. Piotra a wszystko na własne życzenie

127


I cyk L4 ~I cyk L4 (Gość)16.05.2021 20:48

Szkoda że nikt nie mówi że zaszczypani zarażają. U mnie w pracy kilku dziabniętych i dziwnym trafem w ciągu kilku dni cała reszta chora łącznie z tymi kilkoma szczęśliwcami tak więc na jesieni dopiero będzie ciekawie...

91


byczek ~byczek (Gość)15.05.2021 11:50

Szczepić się szybciutko bo ile ten kicz będzie jeszcze trwał ani to nie pomoże być może i nie zaszkodzi tu chodzi o...kasę..i o święty spokój. A i po szczepieniu koniecznie na L4 tak jak robią to inni tak ze 4 m-ce żeby pracodawca skutecznie odczuł brak pracownika..skoro bezustannie trąca o szczepieniu.

1310


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat