Punkt poboru wymazów typu drive-thru powstanie w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202030 7254
Punkt poboru próbek na COVID-19 typu drive-thru powstanie w Piotrkowie. Umożlwi on przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa w ciągu 10 minut, bez wysiadania z samochodu. O planach utworzenia punktu poinformował starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak podczas ostateniej sesji Rady Powiatu.
fot. lodzkie.pl

- Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego za zgodą Zarządu Powiatu podjął decyzję, aby punkt typu drive-thru utworzyć na terenie Piotrkowa Trybunalskiego dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Podmiotem, który złożył ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia jest Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Punkt zostanie uruchomiony w najbliższym czasie, aby zwiększać mobilność wykonywania wymazów i prowadzonych badań - poinformował Piotr Wojtysiak. 

 

Starosta podkreślił, że prowadzenie dużej ilości badań jest kluczowe w walce z epidemią. - Wydaje się, że to jest najskuteczniejsze działanie w walce z epidemią, by było więcej osób potwierdzonych o tym, że nie są chore, albo o tym, że są zakażone. Podejmowane działanie jest bardzo ważne zanim odmrozimy gospodarkę, żeby ten półtora miesięczny wysiłek nie poszedł na marne, by przestrzeganie zaleceń i pozostanie w domach przyniosło zakończenie walki z COVID-19 i aby była to walka wygrana - podkreślał.  


Jak informuje Starostwo Powiatowe punkt powstanie po podpisaniu umowy pomiędzy Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i Narodowym Funduszem Zdrowia. Ma to nastąpić najpóźniej w pierwszej połowie czerwca. Punkt poboru będzie zlokalizowany w rejonie dawnego dworca PKS w Piotrkowie. Będą mogły z niego skorzystać tylko osoby skierowana na badanie przez sanepid.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)22.05.2020 12:16

A czy na zwykłą, lub niezwykłą grypę, też będzie można przeprowadzić sobie test, bo jestem żywotnie zainteresowany?

44


gość ~gość (Gość)22.05.2020 15:50

A gdzie w Piotrkowie jest dworzec PKS?

11


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)22.05.2020 14:48

Psychozy ciąg dalszy a Szumowski kabzę sobie nabuja! Polak głupi przed i po!

15


gość ~gość (Gość)22.05.2020 11:05

A co z osobami które idą do szpitala i muszą przejść taki test czy będą mogły w Piotrkowi czy specjalnie trzeba będzie jechać do Łodzi

60


gość ~gość (Gość)22.05.2020 10:44

Po co tam jechać? Żeby na kwarantannę zamknęli przez przypadkowy, losowy dodatni wynik...

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat