Punkt poboru wymazów typu drive-thru powstanie w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 22 maja 202030 8021
Punkt poboru próbek na COVID-19 typu drive-thru powstanie w Piotrkowie. Umożlwi on przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa w ciągu 10 minut, bez wysiadania z samochodu. O planach utworzenia punktu poinformował starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak podczas ostateniej sesji Rady Powiatu.
fot. lodzkie.pl

- Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego za zgodą Zarządu Powiatu podjął decyzję, aby punkt typu drive-thru utworzyć na terenie Piotrkowa Trybunalskiego dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Podmiotem, który złożył ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia jest Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Punkt zostanie uruchomiony w najbliższym czasie, aby zwiększać mobilność wykonywania wymazów i prowadzonych badań - poinformował Piotr Wojtysiak. 

 

Starosta podkreślił, że prowadzenie dużej ilości badań jest kluczowe w walce z epidemią. - Wydaje się, że to jest najskuteczniejsze działanie w walce z epidemią, by było więcej osób potwierdzonych o tym, że nie są chore, albo o tym, że są zakażone. Podejmowane działanie jest bardzo ważne zanim odmrozimy gospodarkę, żeby ten półtora miesięczny wysiłek nie poszedł na marne, by przestrzeganie zaleceń i pozostanie w domach przyniosło zakończenie walki z COVID-19 i aby była to walka wygrana - podkreślał.  


Jak informuje Starostwo Powiatowe punkt powstanie po podpisaniu umowy pomiędzy Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i Narodowym Funduszem Zdrowia. Ma to nastąpić najpóźniej w pierwszej połowie czerwca. Punkt poboru będzie zlokalizowany w rejonie dawnego dworca PKS w Piotrkowie. Będą mogły z niego skorzystać tylko osoby skierowana na badanie przez sanepid.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.05.2020 18:43

Może starosta sobie u siebie na wsi postawi taki punkt po co on tutaj żeby wirus zjechał z okolicznych miast do nas? Naprawdę nie ma kto tego zablokować Tomaszów czy Bełchatów ma większa zachorowalność niech tam taki punkt stanie. Blokujmy to

34


gość ~gość (Gość)24.05.2020 22:50

Starosta znów wyprzedził innych z działaniem

00


sagrddg ~sagrddg (Gość)23.05.2020 21:30

Do wszystkich! POZy (przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej) działają!!! Mają obowiązek dbać o swoich zadeklarowanych pacjentów! Co miesiąc za zadeklarowanego pacjenta otrzymują ustaloną kwotę. Nie dajcie sobie wmówić, że nie przyjmują pacjentów, lub nie ma wizyt domowych z powodu pandemii. Lekarze p. kontaktu są zobowiązani do udzielania świadczeń. Każdy Polak ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej, a w razie wątpliwości, uwag co do funkcjonowania POZtów powinno się informować regionalny NFZ!

30


branek ~branek (Gość)22.05.2020 10:55

brawo. w Polsce robi się najmniej testów w całej uni!!

74


a czy obsługa ~a czy obsługa (Gość)23.05.2020 16:12

działać będzie jak na McDrive?
motory, rowery, wózki sklepowe..

20


Pytam, wstydu trochę ~Pytam, wstydu trochę (Gość)22.05.2020 10:35

Co jeszcze wymyślicie, aby znaleźć tego wirusa. Od kiedy badanie na wykrycie wirusów skróciły się z 2 tyg. w specjalistycznym laboratorium do 10 min na ulicy, jak wam nie wstyd tak manipulować ludźmi i służyć dziwnym panom?

109


gość ~gość (Gość)22.05.2020 20:39

Tak naprawdę kazdemu powinni robic takie badanie skad mamy wiedzieć czy idąc do sklepu po chleb nie stykamy sie z potencjalnymi nosicielami którzy nie maja objawów

13


plan demia ~plan demia (Gość)22.05.2020 20:16

A czym to będą badać? Znowu tymi śmiesznymi testami?

20


jejku ~jejku (Gość)22.05.2020 17:57

Dobrze, że Pan Starosta taki aktywny bo Pan Prezydent to się chyba schował gdzieś

50


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.05.2020 11:08

A po co tworzyć nowy punkt drive-thru i robić niepotrzebne koszty, jak już taki punkt istnieje w Piotrkowie przy Mc Donalds-ie. Byłoby można za jednym zamachem zrobić sobie test na koronawirusa a przy okazji przekąsić fast food-a.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat