Punkt Piotrcovii, który smakuje jak zwycięstwo

MKS Piotrcovia Środa, 20 stycznia 202115 2142
Po raz kolejny nasz zespół udowodnił, że w tym sezonie zamierza bić się o najwyższe cele bez względu na okoliczności i trudności. Do Kobierzyc Piotrcovia przyjechała po izolacji, z zakłóconym rytmem treningowym, a kilka zawodniczek wsiadło do autokaru bez treningu. Mimo tego zespół Krzysztofa Przybylskiego zacisnął zęby i powiększył dorobek punktowy. W normalnym czasie gry mecz zakończył się remisem 26:26, a w rzutach karnych wygrała drużyna z Kobierzyc 4:2.
fot. Piotrcovia

Przez całe 60 minut spotkanie było niezwykle wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Mecz otworzyła Daria Szynkaruk, a po chwili wyrównała Zuzanna Ważna. Do przerwy prowadziły gospodynie najmniejszą możliwą przewagą - jednym trafieniem (14:13). Prawdziwe emocje zaczęły się w końcówce. Piotrcovia kilkakrotnie prowadziła jednym trafieniem (ostatni raz na minutę przed końcem 26:25). Przy remisie 26:26 miała jeszcze piłkę, ale Sylwia Klonowska została zablokowana.

 

W rzutach karnych lepsze (4:2) okazały się gospodynie i to na ich konto trafiły dwa punkty. Jeden punkt naszej drużyny jest również niezwykle cenną zdobyczą, a nasze zawodniczki już nie mogą się doczekać dwóch kolejnych meczów z KPR Gminy Kobierzyce. Oby były rozegrane w normalnych okolicznościach.

 

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia 26:26 (14:13) - karne 4:2


Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Szynkaruk 5/1, Drażyk 4/3, Klonowska 4, Płomińska 4, Więckowska 3, Trawczyńska 2, Charzyńska 1, Macedo 1, Roszak 1, Zaleśny 1, Abramowicz.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 8 min (Drażyk, Więckowska, Charzyńska, Roszak)


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jojo ~jojo (Gość)23.01.2021 12:42

Przecież Piotrcovia jest od lat drużyną przejściową.Tu potrzeba jest przynajmniej do tego budżetu 50 tyś. miesięcznie to wtedy jest szansa ,że dziewczyny nie poodchodzą.Bo za 3-3,5 tyś to się właśnie gra w dolnej tabeli.Przypomnijmy sobie Asie Wagę ,Kingę Polenz,Kamilę Szczecinę,Ole Mielczewską i wiele innych wspaniałych zawodniczek,które miały historię w Piotrkowie.Wszystko do pewnego momentu czyli kesz.Nie ważne ,że będą grzały ławę ,walory finansowe są najważniejsze.I przykro to stwierdzić ,ale historia się cały czas powtarza i to już z 13 lat.Znów za rok pan panie Prezesie nowe młode zawodniczki wyszkoli i je rozgrabią.Przykre ,ale prawdziwe.

10


gabriel ~gabriel (Gość)21.01.2021 10:15

No to teraz nowe kontrakty na przyszły sezon chyba ze sporymi podwyżkami bo oferty z innych klubów chyba już do dziewczyn napływają.Panie Prezesie proszę tego nie przespać.

64


gość_gość ~gość_gość (Gość)21.01.2021 12:25

Dajcie już spokój z tymi okolicznościami meczu. Dwie zawodniczki były chore, reszta trenowała normalnie.

34


gość_....... ~gość_....... (Gość)21.01.2021 18:56

Bardzo cenny punkt - gratulacje! Jest moc w zespole!

20


goœć_xxx ~goœć_xxx (Gość)20.01.2021 20:58

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Okoliczności rozegrania meczu są szokujące.Związek powinien spalić się ze wstydu za decyzję, którą podjął. Kobierzyce - gdzie gra fair-play. Chyba, że o to wam chodziło - w normalnych warunkach nie mieliście szans na wygraną.Dlatego tym większe brawo dla naszych dziewczyn. Szybkiego powrotu do zdrowia.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat