ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pułapki instalacji fotowoltaicznych: jak ich uniknąć?

Środa, 13 stycznia 2021 2483
Tylko w 2020 roku w Polsce pojawiło się 100 000 nowych przydomowych instalacji fotowoltaicznych, a w kolejnych latach ma do nich dołączyć kolejne 900 000. Przy takiej skali popularyzacji prądu pozyskiwanego z energii słonecznej łatwo natknąć się na związane z tym pułapki i problemy.

Tylko w 2020 roku w Polsce pojawiło się 100 000 nowych przydomowych instalacji fotowoltaicznych, a w kolejnych latach ma do nich dołączyć kolejne 900 000. Przy takiej skali popularyzacji prądu pozyskiwanego z energii słonecznej łatwo natknąć się na związane z tym pułapki i problemy.

 

Na co należy uważać? Na co powinieneś zwrócić uwagę, montując fotowoltaikę w Twoim domu?

 

Dobre komponenty instalacji fotowoltaicznej to podstawa!

 

Fotowoltaika sama w sobie będzie dla Ciebie oszczędnością przez lata, jednak na jej montażu i półproduktach nie ma sensu oszczędzać. “Bylejakość” w tym wypadku wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą. Najważniejsze w całej instalacji są panele fotowoltaiczne. Wybierz moduły monokrystalicznei w technologii half-cut cell o mocy minimum 400 Wp, które zapewnią Ci maksymalną wydajność i jak najdłuższy okres użytkowania z gwarancją producenta na 25 - 30 lat na efektywność.

 

Im większa instalacja fotowoltaiczna, tym lepsza? Mit!

 

Aby osiągać dodatkowe korzyści z fotowoltaiki, nie trzeba wykorzystać całego swojego dachu co do centymetra. W tym wypadku “więcej” wcale nie znaczy “lepiej”. Zbyt duża liczba modułów to dłuższy czas zwrotu inwestycji, a zbyt mało paneli nie wystarczy na pokrycie 100% potrzeb Twojej rodziny na energię elektryczną. Odpowiednią dla Twoich potrzeb ilość paneli fotowoltaicznych zaproponuje Ci projektant instalacji. O taki bezpłatny audyt i wycenę instalacji warto poprosić u źródła, np. w Stilo Energy.

 

Sprawdź uprawnienia instalatora!

 

Każda ekipa montażowa Stilo Energy musi posiadać ważne świadectwo kwalifikacyjne, uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci w zakresie dozoru i w zakresie eksploatacji. Są to dwa osobne świadectwa: na dozór i na eksploatację. Czy Twój dostawca ma te świadectwa?

 

Dodatkowo sprawdź, czy instalator fotowoltaiki posiada uprawnienia OZE UDT. To certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Według polskiego prawa nie jest to niezbędne, ale daje Ci to gwarancję, że masz do czynienia z profesjonalistą, który zna się na rzeczy.

 

Solary a fotowoltaika - to nie to samo!

 

Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać całą ofertę dostawcy i nie pomylić paneli solarnych z fotowoltaicznymi. Te pierwsze służą jedynie do podgrzewania wody, zaś dzięki tym drugim uzyskasz energię elektryczną ze Słońca.

 

Panele fotowoltaiczne montuj w kierunku południowym

 

Ewentualnie południowo-wschodnim lub południowo-zachodnim. Jeśli Twój dach jest skierowany w inną stronę, pomyśl o panelach wolnostojących na stelażu. Tylko panele słoneczne zamontowane w kierunku południowym dają Ci szansę na maksymalną efektywność i największe oszczędności z tytułu posiadania instalacji fotowoltaicznej.

 

Najpierw wpłać zaliczkę, a resztę dopłać po akcepcie zakładu energetycznego

 

Forma rozliczeń z instalatorem fotowoltaiki ma znaczenie. Przed rozpoczęciem montażu wpłać zaliczkę, a całą kwotę dopłać dopiero w tym momencie, gdy instalacja fotowoltaiki zostanie odebrana przez Twojego dostawcę prądu. To forma płatności, która zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo. Jeśli Twoja firma fotowoltaiczna się na to nie zgadza, może warto poszukać kogoś innego?

 

Fotowoltaika: jak uniknąć pułapek?

 

Przede wszystkim postaw na dostawcę, który wie, co robi. Takiego, który korzysta z najlepszych dostępnych na rynku komponentów i jest z Tobą w 100% szczery. Jedną z takich polecanych firm fotowoltaicznych w Piotrkowie Trybunalskim i regionie jest Stilo Energy. Z tą ekipą masz gwarancję uniknięcia wszelkich pułapek i naprawdę udanej inwestycji w fotowoltaikę. Spróbuj sam!


Zainteresował temat?

1

4


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat