Puchar Świata dla Murada!

ePiotrkow Czwartek, 17 grudnia 20204 3451
Magomedmurad Gadżijew triumfował w prestiżowym turnieju o Puchar Świata w Belgradzie. Zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego występujący w kategorii do 70 kg w stylu wolnym podczas dwudniowych zawodów wygrał 4 walki na macie oraz 1 walkowerem.
fot. archiwum ePiotrkow.pl, PZZ

Zawodnik AKS w finałowej walce o Puchar Świata zmierzył z Turkiem Haydarem Yavuzem. 

Walka zakończyła się pół minuty przed końcem regulaminowego czasu ze względu na kontuzję Turka. W tym momencie Murad pewnie prowadził 5:0. Od początku kontrolował pojedynek po profesorsku wykorzystując najdrobniejsze błędy przeciwnika.
Gratulujemy i dziękujemy #namAKSa!

- czytamy na facebookwym profilu AKS Piotrków Trybunalski. 

 

W środę zawodnik w eliminacjach pokonał kolejno: Daniela Chomaniča (10 - 0), potem Ormianina Armana Andreasjana (4 -1), a następnie Węgra Daniela Antala (10 - 0), a półfinał wygrał walkowerem z Rosjaninem Czermenem Walijewem. 

 

Jestem bardzo szczęśliwy, przede wszystkim dlatego, że ten sukces pokazuje, że objęta przeze mnie droga jest właściwa. Współpraca z dietetykiem, brak kontuzji, które w przeszłości często komplikowały przygotowania – to dwie sprawy, które szczególnie doceniam w ostatnim czasie – mówi Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Cieszę się, że w ten sposób zakończyłem udany dla mnie rok. Kolejny to rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio, do których trzeba się jeszcze zakwalifikować. Jestem bardzo dobrej myśli.

- powiedział po walce Murad. 

 

Magomedmurad Gadżijew, oprócz złotego medalu Pucharu Świata, w lutym wywalczył w Rzymie tytuł mistrza Europy, także w kategorii 70 kg. W mocno okrojonym, ze względu na pandemię koronawirusa sezonie, triumfował również w prestiżowym Memoriale Wacława Ziółkowskiego w Warszawie.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)20.12.2020 13:38

Podejrzewam , że 90% czytających nie wie jak jest różnica między stylem wolnym, a klasycznym i wypadałoby poświęcić jakiś artykuł lub cykl artykułów opisujących zapasy od a do z

00


gość_kibic ~gość_kibic (Gość)18.12.2020 10:00

Daniel Chomanič to z jakiego jest kraju? Jak informujecie to informujcie dokładnie Sądząc z nazwiska to Słowianin z bałkańskiego kraju albo sąsiad z południa.

10


:) ~:) (Gość)18.12.2020 10:00

Brawo!

50


gość_artur ~gość_artur (Gość)17.12.2020 21:05

Gratulacje

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat