Pszczoły na dachu Focus Mall mają się dobrze

Strefa FM Poniedziałek, 10 maja 20218 2735
Pięć uli znajduje się na dachu galerii Focus Mall w Piotrkowie. Mieszkające tam pszczoły dobrze przetrwały tegoroczną zimę. W poniedziałek przeprowadzono pierwszą wizytę gospodarska.

Ładuję galerię...

Zima w tym roku nie była łaskawa dla pszczół, poza tym przez długi czas opanowały niekorzystne warunki atmosferyczne - przyznają pszczelarze. Jak się okazuje, w ulach na dachu piotrkowskiej galerii handlowej, już niebawem pojawi się więcej pszczół. - Na dachu galerii Focus Mall są znakomite warunki, dzięki czemu pszczoły świetnie przeżyły zimę. Rodziny rozwijają się na tyle mocno, że musimy dołożyć kolejne ramki i nadstawki. Matki znoszą jajeczka, co powoduje przyrost rodzin pszczelich. Myślę, że do końca czerwca będzie pierwsze miodobranie, wszystko zależy tak naprawdę od pogody - mówi pszczelarz Marcin Jończyk.

Ochrona pszczół i innych owadów zapylających jest ważnym tematem dla Focus Mall, dlatego od 2019 r. zielony dach galerii to bezpieczna przestrzeń dla owadów, mających ogromne znaczenie dla bioróżnorodności lokalnej przyrody. Funkcjonuje tu pasieka złożona z 5 uli i wszystko wskazuje na to, że zamieszkujące ją pszczoły krainki mają się świetnie – w ubiegłym sezonie pszczelarze opiekujący się pasieką zebrali niemal 57 l miodów! Przy okazji każdego miodobrania klienci Focus Mall mają okazję nabyć lokalny smakołyk dzięki aplikacji SEZAM. – Jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy. Wierzymy, że odpowiednia edukacja ekologiczna najmłodszych w długiej perspektywie zwiększy wrażliwość społeczeństwa na nasze naturalne otoczenie i jego ochronę – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager, NEPI Rockcastle.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bm ~bm (Gość)12.05.2021 17:36

widać po gnomie jak wygląda , fajna akcja

20


Mazi ~Mazi (Gość)12.05.2021 18:01

dlaczego nie emitujecie wszystkich komentarzy?

10


goœć_ela ~goœć_ela (Gość)12.05.2021 09:36

Super! Zeszłoroczny miód był pycha! Fajna akcja

21


KrzysztofOraczowski ~KrzysztofOraczowski (Gość)10.05.2021 22:03

Fajnie.

51


Marlenka 123 ~Marlenka 123 (Gość)10.05.2021 22:30

A co z pszczółkami na mediatece i Urzędzie Miasta ?

70


eko ~eko (Gość)10.05.2021 22:21

Kiedy będzie można bezpłatnie zasmakować tego miodu?

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat