Pszczelarze świętowali

ePiotrkow Niedziela, 21 lipca 201917 7544
Przed południem w Rynku Trybunalskim rozpoczęło się Piotrkowskie Święto Miodu. Pszczelarze zebrali się na Starówce, by przemaszerować do kościoła akademickiego Panien Dominikanek, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta.

Ładuję galerię...

Kolejnym punktem święta był wykład o właściwościach leczniczych propolisu. Poza tym od samego rana piotrkowianie mogli kupować na jarmarku w Rynku wszelkiego rodzaju miody, ale nie tylko, bo również kosmetyki na bazie propolisu, ozdoby czy też akcesoria dla samych pszczelarzy. Można nawet było spróbować miodu z naszych miejskich pasiek.


Od godz. 13.30 na płycie Rynku rozpoczęły się koncerty, a wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa, Kapela Tkacze z Moszczenicy, Koraliki z Czarnocina, zespół Nad Wolbórką z Wolborza, Pasjonatki z Woli Krzysztoporskiej, Grabiczanie z Grabicy i Swing Band Kasztelania z Rozprzy.


- To już piąte Piotrkowskie Święto miodu - mówił Piotr Robaszek, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim. - Niestety pożytki pszczele kurczą się, zboża są czyściutkie przez opryski, które stosują rolnicy, nie urośnie więc nawet żaden chwast, a to nie jest sprzyjające środowisko dla pszczół. Poza tym pszczoły chorują, dziesiątkują je różne choroby. Mam nadzieję, że sobie z tym poradzimy. Całe szczęście na choroby pszczół są leki.

 

Piotrkowskie Święto Miodu odbyło się w ramach Trybunalskiego Festiwalu Smaków. 


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

majkel ~majkel (Gość)21.07.2019 13:04

ciekawe czy dożyje czasów gdzie beda takie wystawki związane z konopiami, THC, CBD, odmiany itp. i ciemny lód nie bedzie próbował zlinczować ze to narkołyki

08


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)21.07.2019 12:44

Tak to jest z cenami na takich wiejskich odpustach,sprzedawcy mają ludzi za idiotów!

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat