Psie i kocie portrety w OEA

ePiotrkow Czwartek, 28 marca 20193 1530
Grysio, Dusio i Mikuś – trzy setery oraz kilka kotów, w tym niejaki Herman, to główni bohaterowie prac Iwony Belicy, które w ramach wystawy „Autografy na cztery łapy” zostały zaprezentowane w czwartek w galerii piotrkowskiego Ośrodka Edukacji Artystycznej. Kilkanaście barwnych fotografii zwierząt, które prywatnie są podopiecznymi autorki zdjęć, wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto tylko na nie spojrzy. Na wernisażu wystawy oczywiście nie zabrakło miłośników zwierząt.

Ładuję galerię...

W dżungli życia, w życia buszu
Zawsze ci pomogą
Cztery łapy,
Para uszu,
Oczy,
Nos
I ogon…

to fragment wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Cztery łapy”, którego zarówno tytuł, jak i treść można odnieść do wystawy fotografii Iwony Belicy „Autografy na cztery łapy”, której wernisaż odbył się w czwartek, 28 marca w galerii Ośrodka Edukacji Artystycznej w Piotrkowie. Grysio, Dusio i Mikuś – trzy setery z adopcji oraz kilka kotów, w tym niejaki Herman, to główni bohaterowie tych kilkunastu wyjątkowych portretów. Bohaterowie, którzy na co dzień są podopiecznymi autorki zdjęć, i którzy pozowanie traktują jak okazję do dobrej zabawy. Bez wątpienia każde z ich zaprezentowanych zdjęć wywołuje uśmiech na twarzy tego, kto na nie spojrzy. – Zawsze miałam psy i koty i dlatego chyba właśnie tak wymyśliłam sobie, by je zacząć fotografować. Ponadto bardzo kocham zwierzęta. (…) Są różne sposoby na to, by one chciały pozować. Na przykład przekupstwo jakąś paróweczką… wtedy się niemal natychmiast ustawiają i pozują. Oczywiście zdarza się, że mają dość, jak widzą, że znów podchodzę do nich z aparatem. Ale sądzę, że one to lubią i traktują jak zabawę. Głównie nie ustawiam moich zwierząt, fotografuję je w przydomowym ogrodzie, czekając na jakiś fajny moment – mówiła ze śmiechem autorka zdjęć w trakcie wernisażu.    

 

Co ciekawe w fotograficznym portfolio Iwony Belicy są także inne zwierzęta, między innymi ptaki, pająki, ślimaki i sarny. Iwona Belica jako wolontariusz wspiera projekt Fundacji Mikropsy „Setery w potrzebie” oraz Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.  

Wystawę „Autografy na cztery łapy” można oglądać w piotrkowskim OEA do 10 kwietnia.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anna Dorozinska Anna Dorozinskaranga30.03.2019 12:39

Naprawdę warto obejrzeć wystawę. Te wspaniałe zdjecia zwierzaków od razu poprawią Ci humor. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gratulacje dla pani Iwonki i Organizatorów wystawy.

20


Iwona Belica Iwona Belicaranga29.03.2019 10:42

Bardzo dziękuję za przybycie na moją wystawę :) Pozdrawiam serdecznie :)

40


daga ~daga (Gość)29.03.2019 09:13

Piękne fotografie i utalentowana pani fotograf!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat