Pseudokibice w rękach policji. Pobili dwóch mężczyzn

PolicjaBełchatów Środa, 11 marca 202016 7056
Bełchatowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o pobicie dwóch osób. Sprawcy to mieszkańcy Bełchatowa w wieku 27, 29, 33 i 35 lat, związani ze środowiskiem kibiców. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.
fot.: pixabay

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy ustalili, że 20 lutego doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Zdarzenie miało charakter porachunków pseudokibicowskich. Do komendy policji nie wpłynęło jednak żadne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i nie zgłosiły się osoby pokrzywdzone, dlatego sprawa była trudna do rozwikłania. Kryminalni wytypowali jednak osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem i wzięli ich „pod lupę”. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch mieszkańców Bełchatowa związanych z klubem kibiców zostało zaatakowanych przez kilku mężczyzn, którzy również są sympatykami jednego z zespołów piłkarskich. Sytuacja rozgrywała się przed jednym z bloków na osiedlu Okrzei w Bełchatowie. Pokrzywdzeni podróżowali wtedy swoim oplem. Na widok nadjeżdżających z przeciwnego kierunku pojazdów zaczęli uciekać. Napastnicy jednak zaatakowali ich, bijąc i kopiąc po głowie i całym ciele.

 

W sprawie został zgromadzony obszerny materiał dowodowy, który dał podstawy do zatrzymania oprawców. Wczesnym rankiem, 9 marca kryminalni z bełchatowskiej policji zapukali jednocześnie do mieszkań wszystkich wytypowanych osób. W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. odzież, obuwie, rękawice i owijki bokserskie, kominiarki, samochody, którymi poruszali się sprawcy w dniu zdarzenia oraz inne przedmioty, które stanowią dowód w sprawie. 10 marca agresorzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kamil escargot 1312 ~kamil escargot 1312 (Gość)21.03.2020 16:29

policjanci zabezpieczyli m.in. rękawice i owijki bokserskie
pytanie po co? przeciez w rekawicach ciezej komuś krzywde zrobić

00


1908 ~1908 (Gość)12.03.2020 13:12

dajcie link do tych kartek. (wiem, że pewnie nic takiego nie miało miejsca) hehehe

04


gość ~gość (Gość)12.03.2020 11:10

Co do tej relacji z policją, to widziałem, kilka kartek A4, heh, potem będą mówić że euksa taka honorowa i super i w ogóle

40


gość ~gość (Gość)12.03.2020 10:29

W Piotrkowie nie ma kibiców lks to są zdesperowane gnojki i dla nich to jest moda. Taki style, być pseudokibicem,fajnie się tym pochwalić, założyć smyczke, przyszpanowac. Nie mają pojęcia o drużynie, zasługach i historii klubu. Taka patohuliganka. Decyzyjni nie mają z czego być dumnym. To minie jak moda na łażenie bez skarpetek. Dziwię się tylko rodzicom tych gówniarzy że tego nie dostrzegają.

80


Marta98 ~Marta98 (Gość)12.03.2020 05:30

Kibice ŁKSu z piotrkowa na policji zdają obszerną relację, na fb krążą zdjęcia podpisanego protokołu przez jednego z tych wielkich chuliganów. Kilka kartek A4 relacji.

70


gość ~gość (Gość)11.03.2020 20:39

Karać skur... ynow ostro bo strach wyjść z dziećmi przez debili na takie pokazy

43


Marika96 ~Marika96 (Gość)11.03.2020 15:26

Widzew taki klub z trdycjami 4 v 2 ? no no ciągłe powatarzanie ze oni tacy honorowi są ze nie robią takich numerów a tu prosze ! jednak

26


j. ~j. (Gość)11.03.2020 18:14

A tak przy Wielkim Poście: Ciekawe, czy z jakiejś ambony w czasie wielkopostnych rekolekcji będzie mowa o tym, że kibolstwo to ciężki grzech przeciwko miłości bliźniego… Gdyby taki kibol miał w kieszeni prezerwatywę, albo popierał in vitro, albo tez propagował edukację seksualną, to tak, to oczywiście miotane byłyby na niego gromy, ale jeśli on nie ma żadnej prezerwatywy, tylko kij bejsbolowy i nie myśli o edukacji seksualnej, tylko o tym, komu by tu przywalić tym bejsbolem, to z punktu widzenia moralności katolickiej chyba nic wielkiego się nie dzieje i nie warto się tym zajmować, choć byłoby to o wiele bardziej sprzeczne z duchem Ewangelii, aniżeli np. stosowanie antykoncepcji. No i niech się księża nie dziwią, że coraz mniej osób wierzy, że Kościół Katolicki jest jedynym autorytetem moralnym, jeśli moralność w Kościele została niemalże całkowicie zredukowana do rygoryzmu seksualnego...

44


gość ~gość (Gość)11.03.2020 17:44

Dziś prawdziwych kibiców już nie ma

81


Uran ~Uran (Gość)11.03.2020 14:54

Jak mamy czuć się bezpiecznie kiedy niebezpieczni sprawcy pobicia obejmowani są dozorem policyjnym i nadal są na wolności ? Przecież to jakiś absurd!

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat