Przywłaszczały pieniądze z kont i lokat. Oszukały klientów na… kilka milionów!

PolicjaOpoczno Czwartek, 20 lutego 20207 8799
Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobietom przedstawiono prokuratorskie zarzuty. Zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im nawet 10 lat więżenia.
fot. pixabay

Sprawa przywłaszczenia przez trzy pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych kilku milionów złotych na światło dzienne wyszła po wewnętrznej kontroli, jaką instytucja finansowa przeprowadziła w swojej opoczyńskiej placówce. - Po wykryciu nieprawidłowości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zostały powiadomione organy ścigania – mówi asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. - Wówczas wkroczyli opoczyńscy policjanci. Mundurowi, pod nadzorem prokuratora, wspólnie z przedstawicielami instytucji finansowej, skrupulatnie zbierali i analizowali dowody. Okazało się, że trzy kobiety (35, 37 i 48 lat) przez około trzy lata dokonywały szeregu nieuprawnionych transakcji finansowych, przywłaszczając sobie pieniądze z kont i lokat oszczędnościowych klientów instytucji. Suma przywłaszczonych pieniędzy sięga kilku milionów złotych.

 

17 lutego pracownie instytucji bankowej zostały zatrzymane, dostały już prokuratorskie zarzuty. Decyzją opoczyńskiego sądu każda z zatrzymanych kobiet trafiła na trzy miesiące do aresztu. Trwa ustalanie składników majątków zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ggggggg ~ggggggg (Gość)21.02.2020 17:35

A prawie siedem milionów ukradzionych w banku przy Próchnika? Trzy, cztery lata temu???

30


ppppppp ~ppppppp (Gość)20.02.2020 13:49

Wyjdą po wpłaceniu kaucji.

70


ja moher ~ja moher (Gość)20.02.2020 13:47

Od dawna wiemy, że tam gdzie pieniądze tam nadużycia .......... dawno temu była afera Czecha i papieru toaletowego, afera w Piotrkowskiej S.M. - zawłaszczenie środków/mienia, itd. itd. Po prostu okazja czyni złodzieja .............

70


gość ~gość (Gość)20.02.2020 12:47

O jaki bank chodzi???

50


dodam ~dodam (Gość)20.02.2020 12:02

Okazuje się, że skarpetka najbezpieczniejsza.

11


Amelka ~Amelka (Gość)20.02.2020 11:57

Nie rozumiem, to włąściciele kont i lokat nie kontroluja swoich pieniedzy i odsetek jakie sa naliczane z nich?

40


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)20.02.2020 10:22

To sobie oszustki pożyły przez te kilka lat. Ciekawi mnie tylko czy ci oszukani klienci odzyskają swoje pieniądze, od instytucji finansowej, która nie dopełniła swojego obowiązku, tzw szczególnej troski o powierzone "walory", na kontach i lokatach swoich klientów.

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat