Przypominamy! W czwartek zamkną sześć wiaduktów [AKTUALIZACJA]

ePiotrkowRegion Środa, 08 stycznia 202038 13437
Prace związane z budową odcinka „A” autostrady A1 (węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe) wkraczają w kolejną fazę. W czwartek 9 stycznia zamkniętych zostanie sześć wiaduktów na odcinku między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód, co będzie miało znaczący wpływ na ruch lokalny.
fot. archiwum epiotrkow.pl

9 stycznia zostanie zamkniętych sześć wiaduktów na odcinku między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Ze względu na zły stan techniczny i niedopowiadające obecnym standardom parametry techniczne, obiekty zostaną rozebrane, a w ich miejsce wybudowane będą nowe. Przeznaczone do rozbiórki  obiekty znajdują się na drogach lokalnych:

- Srock – Wodzinek,

- Imielna – Sierosław,

- Przydatki – Doły Brzeskie,

- Papieże – Karlin,

- Władysławów – Żychlin,

- Bąkowiec – Polesie.

 

Oznacza to, że okoliczni mieszkańcy będą musieli korzystać z objazdów do czasu wybudowania nowych wiaduktów. Na obecną chwilę, aby przedostać się z jednej strony budowy na drugą, na opisywanym odcinku do dyspozycji kierowców wskazane są dwie drogi: Dąbrówka – Mąkoszyn i Brzoza – Kamocin. - Nowe obiekty będą miały nie tylko większą nośność, ale także będą znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. Na każdym z nich pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, czego na starych obiektach nie było. Jak deklaruje wykonawca wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku - informuje Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA. 

 

Stare wiadukty zostaną teraz przygotowane do wyburzenia (usunięte będą bariery, ewentualne oświetlenie, instalacje, a także sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna z jezdni). Przewidziany termin wyburzenia, to weekend 18/19 stycznia 2020 roku.

 

Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD. Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już jednak w piątek 17 stycznia ok. godz. 16.00 – 17.00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6.00 – 7.00.

 

Reasumując, autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19.00 w piątek 17 stycznia do godziny 6.00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

1. Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.

2. Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

 

- Kierującym przypominamy  o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania - zaznacza przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Należy pamiętać, że budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się POD RUCHEM, co powoduje szereg komplikacji, niebezpieczeństw i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykonawcy, jak i kierowców.  Warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną, gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.01.2020 17:21

Przez kamocin 3,70 dużym przeszedłem jeszcze ok 10cm zapasu było

10


gość ~gość (Gość)08.01.2020 12:34

Totalne bezmózgowie wykonawców.
Mieszkańcy okolicznych miejscowości powinni zablokować autostradę, jakby utworzyły się korki sięgające kilkunastu kilometrów, może wtedy ktoś by się obudził. Obecne korki stwarzają ile problemów, a były by jeszcze większe gdyby nie strajki ludzi. Wykonawca nie przewidywał przejazdu na wysokości Twardosławickiej.

124


gość ~gość (Gość)08.01.2020 22:49

Trzeba się przemęczyć bo inaczej to dalej jezdzielibyśmy po tym poligonie co nazywano autostradą

42


gość ~gość (Gość)09.01.2020 06:46

Kiedy wreszcie sygnalizacja miedzy srockiem a piotrkowem przestanie tylko mrugac, a zacznie normalnie funkcjonować????

53


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)09.01.2020 07:51

W jednym ze sklepów będącym przy remontowanej autostradzie częstymi bywalcami są pracownicy tejże budowy, zaopatrujący się w przeróżne napoje. Od tychże pracowników dowiedzieć się można wiele. Jeszcze w zeszłym roku owi pracownicy mówili, że z początkiem 2020 roku oddany będzie do użytku wiadukt na Wojska Polskiego. Niestety Ci sami robotnicy już po nowym roku mówią, że oddanie tego wiaduktu w styczniu jest nierealne, bowiem musieli oni być przerzuceni na wiadukt bełchatowski bo jedna z firm zagroziła upadłością.
Może redaktor pociągnie ten wątek i dowie się co w trawie piszczy?

130


gość ~gość (Gość)09.01.2020 07:55

Pytam, bo nie wiem - jak mogę dostać się rowerem na drugą stronę A1 ?
Czy można przejeżdzać przez to nowe rondo ?
Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi

80


rysio ~rysio (Gość)09.01.2020 13:17

a moszczenicy przyznano 15 mln zł na inwestycje

10


gość gośćranga08.01.2020 20:04

Ludzie ale płaczecie, ten by chciał tak, temu źle tamten chce blokować A1. Tylko że żaden z was nie ma żadnego pomysłu. Najpierw byli znawcy od budowy ronda, teraz znaleźli się fachowcy od budowy autostrad. Ja też się męczę jeżdżąc po tym mieście. Ludki cierpliwości trochę.

49


zizu ~zizu (Gość)09.01.2020 10:10

Po skończonej robocie, za kilka za przejazd nowa autostradą cyk po 50 zł od autka i ponownie ruch się zacznie przez Srock i Piotrków.

73


.... ~.... (Gość)09.01.2020 08:05

Droga redakcjo - proszę sprawdzić kiedy otwarty będzie wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Dacie radę uzyskać tą informacje od wykonawcy?

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat