Przyjęli rezygnację Pawła Banaszka. Wybrali nowego dyrektora szpitala

ePiotrkow Piątek, 24 kwietnia 201528 7201
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego przychylił się do prośby Pawła Banaszka (dyrektora Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie) o rozwiązaniu z nim umowy o pracę.

Uchwałę o przyjęciu rezygnacji dyrektora, Zarząd Powiatu podjął po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej PZOZ. Wicestarosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, który przewodniczył czwartkowym obradom, zapewnił członków Zarządu, że rezygnacja dyrektora nie stanowi zagrożenia dla zapewnienia ciągłości opieki medycznej. Jednocześnie wskazał na aktualnie realizowane działania, mające na celu poprawę bazy lokalowej oraz wyposażenia, a tym samym zwiększenia konkurencyjności Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej (PZOZ). - Jest to szczególnie ważne w perspektywie kontraktowania świadczeń zdrowotnych z NFZ, które odbędzie się na początku 2016 r. - podkreślał wicestarosta.

Dziś udało nam się porozmawiać z Pawłem Banaszkiem. Pytaliśmy m.in. o powody jego rezygnacji. - Na pewno nie była to sytuacja konfliktowa związana z pracą. Pewne moje przemyślenia, które pozostawię sobie, spowodowały że podjąłem taką decyzję - powiedział Banaszek. - To jest moja decyzja, która została uszanowana, dobrze, że tak się stało, bo nastąpi naturalne przekazanie władzy. Mam jeszcze tydzień, aby na spokojnie przekazać te obowiązki.

Komu Banaszek przekaże fotel dyrektora? - Biorąc pod uwagę kryterium wiedzy, doświadczenia i umiejętności niezbędnych dla zapewnienia ciągłości pracy poradni i szpitala, na pełniącego obowiązki dyrektora wybrano Janusza Tamillę – poinformowała dziś Aneta Stępień, asystent prasowy w Starostwie. - Aktualnie jest on pracownikiem Starostwa Powiatowego, od kilku lat odpowiedzialnym m.in. za monitorowanie działalności PZOZ, w kontekście potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego. W ocenie Zarządu Powiatu posiada on udokumentowane wszechstronne doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania służbą zdrowia oraz właściwe kompetencje pozwalające na skuteczne i efektywne zarządzanie PZOZ.

Obowiązki dyrektora Janusz Tamilla zacznie pełnić od 1 maja. Wcześniej jednak spotka z ustępującym dyrektorem Pawłem Banaszkiem, w celu omówienia dalszego funkcjonowania placówki i zapewnienia ciągłości pracy PZOZ.

 

Paweł Banaszek zamierza nadal pracować w PZOZ na pół etatu jako radiolog.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość 33 ~Gość 33 (Gość)05.04.2017 17:04

Umawia się na wizytę na godzinę z dzieckiem a potem przyjmuje kogoś poza kolejnością i mowi , że jak nie chcemy to możemy sobie iść a dziecko do wizyty przygotowywane od tygodnia...

30


taki sobie obywatel ~taki sobie obywatel (Gość)27.04.2015 10:21

No to teraz pracownicy i lekarze będą robili papiery na potęgę. Będą badać siebie czy dobrze pracują, będą porównywać się z innymi szpitalami, będą sobie siebie chwalić, za unijne pieniądze jeździć na fajne szkolenia, będą z wicestarostą sobie nawzajem gratulować i ręce ściskać. Wprowadzą normy, monitoringi, samooceny itd. ale będzie fajne ;-)) i w styczniu dumny wicestarosta powie że jakość, ilość, itd to teraz dopiero są dobre ..i z tej dumy pęknie ;-))).

21


gość5 ~gość5 (Gość)24.04.2015 15:45

To znaczy, że jest jakaś nadzieja na poprawę jakości usług świadczonych w tym szpitalu....... To dobra wiadomość.

69


BRAWO!! ~BRAWO!! (Gość)25.04.2015 21:22

Podobno pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie tak samo jak Pracownicy Starostwa w Bełchatowie na wieść o tym , że ,,Wielki reformator od niczego i spraw do niczego niepotrzebnych" zostanie dyrektorem ze szczęścia potajemnie organizują imprezy przynajmniej trwające miesiąc.Tak bardzo cenili Pana obecnie nowego dyrektora.Hahahaha.Współczucie pracownikom szpitala człowiek od badania i poprawy niczego!!!

90


zainteresowany ~zainteresowany (Gość)24.04.2015 20:20

A gdzie konkurs na dyrektora?

70


piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)25.04.2015 17:45

Szkoda pana Pawla Banaszka to czlowiek o wysokiej kulturze i piotrkowianin skad u nas takie parcie na obcych bo nas jakos Belchatow nie chce

112


Pracownik1 ~Pracownik1 (Gość)25.04.2015 12:56

To było do przewidzenia....pracownikom Starostwa gratuluję, natomiast pracownikom naszego szpitala wspólczuje...

53


MM ~MM (Gość)25.04.2015 10:11

Pan Tamilla uwielbia biurokrację-ciekawe, czy poprawi w rzeczywistości sytuację szpitala czy tylko "na papierze".

70


gdzie ten stołek ~gdzie ten stołek (Gość)24.04.2015 11:41

Ja zadam pytanie, gdzie i jaki stołek czeka na Pana Banaszka? Bo nie wieżę aby pozostał bezrobotny.

72


szpitalnik ~szpitalnik (Gość)24.04.2015 19:32

Haha to dyrektorem został poplecznik i prawa ręka wicestarosty. Stanowią niezły duet

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat