"Przychodnia zostaje albo wywieziemy was stąd na taczkach!"

ePiotrkow Czwartek, 16 lutego 201799 23537
Emocji nie brakowało podczas kolejnego spotkania w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47.

Ładuję galerię...

W czwartek o godz. 17.00 w budynku zgromadziło się kilkaset osób – pacjentów. Byli też radni Piotrkowa, radni powiatu, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta.

Wygląda na to, że upór pacjentów przyniósł efekt, bowiem padły z ust przedstawicieli samorządów pewne zapewnienia.

 

Wicestarosta Piotr Wojtysiak zapewnił zgromadzonych, że powiat zrobi wszystko, aby przychodnia nr 5 pozostała w obecnej siedzibie. Aby jednak tak się stało, muszą zostać spełnione 3 warunki. Pacjenci zapisani do tej przychodni, muszą w niej pozostać, w tej chwili jest ich dokładnie 3208. Po drugie, powiat musi znaleźć lekarzy, którzy zastąpią tych, którzy z pracy zrezygnowali, to zapewne łatwe nie będzie. Wreszcie po trzecie, budynek musi zostać wyremontowany, aby dostosować go do nowych wymogów dotyczących świadczenia usług medycznych. Tutaj pomocną dłoń wyciągnęło miasto, które – przypomnijmy – jest właścicielem nieruchomości. Wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek zapewnił, że Urząd Miasta wspomoże finansowo powiat przy remoncie przychodni.

 

Pacjentów jednak nie do końca wszystkie te informacje zadowoliły i przekonały. Są zdeterminowani i dali upust swoim emocjom. – To, żeby znaleźć lekarzy to wasz psi obowiązek – mówił Marek Krzyżak, mieszkaniec osiedla, zwracając się do wicestarosty. – To jest wasz problem! Od dwóch tygodni trwa akcja protestacyjna. Z 3208 pacjentów zadeklarowanych w tej przychodni, pod protestem podpisało się 3000 osób. Jeżeli nie weźmie pan tego pod uwagę, to obiecujemy, że wszyscy po pana przyjedziemy i wywieziemy na taczce przed upływem kadencji. My was nie prosimy, żebyście wycofali się ze swojej idiotycznej decyzji, my żądamy od was deklaracji, że zrobicie wszystko, aby ta przychodnia tutaj była. Skoro dostajecie pieniądze za swoją robotę, to stwórzcie lekarzom takie warunki, żeby tutaj przyszli.

 

Przypomnijmy, że Rada Powiatu Piotrkowskiego podjęła już decyzję – w drodze uchwały - o przeniesieniu przychodni nr 5 z ul. Dmowskiego do obiektu przy Al. Armii Krajowej. 

Czy i kiedy powiat wycofa się ze swoich zamierzeń?


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (99)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)19.02.2017 20:39

Gdyby to była prywatna przychodnia to by po miesiącu zbankrutowała ,ale że jest publiczna to jest raj dla leniuchów
Krzyk pacjentów ,mógłby być uzasadniony ,ale niczym nie jest bo nie ma przymusu tam się leczyć

75


obserwator ~obserwator (Gość)20.02.2017 09:10

Może w tym co pisze mieszkanka powiatu jest racja W takim razie po co dublowac zadania w powiecie ziemskim i grodzki pora je połączyć dla dobra mieszkańców miasta powiatu i nie tworzyć na tej linii niepotrzebnych konfliktów resztę załatwią gminy które mają za zadanie dbać o św ich mieszkańców nie będzie konfliktów tylko działania dla wspólnego dobra obu powiatów znikną niepotrzebne spory i podziały a i przy okazji będą oszczędności na administracji pozdrawiam

51


zorientowany ~zorientowany (Gość)19.02.2017 13:01

do mieszkanki powiatu gmina i powiat to dwa różne twory o różnych zadaniach proszę wytlumaczyc jaki procent podatku wpływa od mieszkańców powiatu bo z tego co wiem to bardzo znikomy Wieś raczej ma bardzo mały udział W podatku PIT więc ta cała ekonomia to ściema proszę najpierw sprawdzić A potem pisac

81


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)19.02.2017 10:54

Zgodnie z dewizą komentatorów kukiz,97-300, to wszystko jest robione dla waszego dobra =więc nie dyskutujcie tylko się podporządkować ! Przecież w końcu mamy to co chcieliśmy!

45


gość123 ~gość123 (Gość)19.02.2017 09:12

A ja się pytam po raz enty, czy po zlikwidowaniu przychodni przybędzie lekarzy, czy nie będzie tak że te 3200 pacjentów dorzuci się do tych lekarzy w przychodniach przejmujących?

81


kukiz ~kukiz (Gość)17.02.2017 20:21

Przychodzni jest jak grzybów w Piotrkowie jedna w tą czy we wtą ? na wizyte u neurologa czekam pół roku !! z zapytaniem kiedy była by wizyta prywatna odpowiedziano mi za 15 minut , NFZ to mafia jakich mało !! legalnie dzialająca mafia ! smiech na sali , człowiek całe zycie składki płaci , a potem gdy już jest zle , jest za pożno na wszystko !!

192


obserwator ~obserwator (Gość)18.02.2017 20:11

Do gość. . Następny znawca finansowania służby zdrowia się znalazł pewnie ze starostwa. przychodnie nie muszą być co 50 metrów tylko znów psuje się coś co wystarczy wyremontować a budynek do roli przychodni jest przystosowany. Ratujmy szpital powiatowy gdzie budynek się niezbyt nadaje na szpital ze względów architektonicznych. Oprócz obserwacji trzeba jeszcze myśleć a jak oceniasz położnictwo w nowym miejscu.

52


ep ~ep (Gość)18.02.2017 09:15

do mieszkanki powiatu wy również do miasta przyjezdzacie i korzystacie z tego co robi w mieście prezydent no to myślę że galerię też sobie wybudujecie chyba że chcecie zakazu wjazdu do Piotrkowa sorry ale takie myślenie jest nieco prymitywne

47


97-300 97-300ranga18.02.2017 17:21

"Mam tylko nadzieję, że nie chodzisz z nimi razem do toalety i lekarski parawan."- Nie jestem kukizowcem ani innym ormowcem , więc tego nie robię.

17


Obserwator ~Obserwator (Gość)18.02.2017 05:01

Do mieszanka powiatu. Taka pani mądra, to wszystkich mieszkańców powiatu usunąć z poradni w mieście i co wtedy. Ja też mieszkam w tym nieszczęsny powiecie w którym rządzi PSL a rada powiatu to nic mądrego nie uchwala tylko realizuje pomysły Starosty.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat