Przy wigilijnym stole w Majkowie Dużym

ePiotrkowRegion Środa, 11 grudnia 20192 3156
Wigilijny nastrój, świąteczne dekoracje i prawdziwy festiwal potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Wola Krzysztoporska. A to wszystko podczas konkursu „Stoły wigilijne - kulinarne i artystyczne dziedzictwo w potrawach i ozdobach bożonarodzeniowych”, który 7 grudnia odbył się w Domu Ludowym w Majkowie Dużym.

Ładuję galerię...

W wigilijny nastrój wprowadziła zebranych dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej Jolanta Kołacińska, która przypomniała adwentowe tradycje. Zabrzmiały też piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu Karoliny Majewskiej, Mariusza Wieczorka i Artura Jarzębskiego. Wszyscy, którzy tego dnia przyjechali do Majkowa Dużego, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. A byli wśród nich przedstawiciele władz gminy z przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Gniewaszewską i wójtem Romanem Drozdkiem, radni gminni i powiatowi, przedstawiciele GOK, bibliotek i oczywiście biorące udział w konkursie panie z 33 KGW z miejscowości: Blizin, Bogdanów, Borowa, Budków-Mzurki, Bujny, Gąski, Glina, Gomulin, Jeżów, Kacprów, Kamienna, Kozierogi, Krężna, Krężna Kolonia, Krzyżanów, Laski, Ludwików, Majków Duży, Mąkolice, Oprzężów, Parzniewice, Parzniewiczki, Pawłów Górny, Piaski, Piekary, Radziątków, Rokszyce, Siomki, Wola Krzysztoporska, Wola Rokszycka, Woźniki, Woźniki Kolonia, Wygoda oraz z działającego przy GOK Koła 50 PLUS.

 

Ale najważniejsze tego wieczoru były wigilijne stoły zastawione świątecznymi przysmakami i udekorowane własnoręcznie wykonanymi ozdobami. To właśnie dekoracje, potrawy i ciasta oceniała komisja konkursowa w składzie: wójt, Jan Czubała z Urzędu Gminy, przedsiębiorca i honorowy strażak Janusz Stus, komendant Zarządu Gminnego OSP Mirosław Jakubczyk, radny powiatu Ryszard Cieślak i przedstawiciel gospodarzy prezes OSP Majków Duży Piotr Braun. Zadanie nie było proste, bo smakowitych potraw było mnóstwo. Ostatecznie jednak komisja oceniająca podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc i nagród:

I miejsce KGW Majków Duży (nagroda w wysokości 700 zł)

II miejsce Koło 50 PLUS (nagroda w wysokości 600 zł)

III miejsce dwie nagrody równorzędne dla KGW Borowa i KGW Laski (nagrody w wysokości 500 złotych)

 

Pozostałe koła za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody w wysokości 400 zł. A wręczał je wójt razem z koordynatorem KGW Marią Głowacką. Wszystkim gratulowała też przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska. Na sali pojawił się również Święty Mikołaj, który rozdawał nie tylko prezenty, ale i rózgi. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Galeria zdjęć na wola-krzysztoporska.pl.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.12.2019 18:48

mnie nie oszukacie - jak przyglądam się zdjęciom to widzę samych stronników wójta

20


gość ~gość (Gość)12.12.2019 08:04

sbrawo cenne inicjatywy, widać że gmina się rozwija i działa prawilnie i skutecznie
żadne oszczerstwa nie mają skutku, będą nas przepraszać - już to robią.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat