Przy ul. Rzecznej powstanie Szczekanica Central Park

ePiotrkow Czwartek, 26 marca 202027 5477
Piotrków zyska kolejny sportowo-rekreacyjny obiekt. Modernizację przejdzie plac przy ul. Rzecznej. Podczas spotkania przedstawicieli miasta, rady osiedla i wykonawcy poinformowano, że prace projektowe zakończą się do świąt, wtedy wystartują dwumiesięczne prace budowlane Koniec inwestycji zaplanowano na ostatnie dni czerwca.
fot. UM Piotrków

Uczestnicy dzisiejszej wizji lokalnej omówili różne koncepcje rozplanowania poszczególnych elementów mających tworzyć Szczekanica Central Park. - Przede wszystkim staraliśmy się ustalić lokalizację boiska na terenie placu, ponieważ pojawił się problem polegający na tym, że musi ono być umieszczone w odpowiedniej odległości od pasa drogowego - mówi Zbigniew Stachowiak, skarbnik Rady Osiedla Szczekanica. Wszelkie trudności zostały omówione, wypracowano spójną koncepcję, którą projektant w ciągu dwóch najbliższych tygodni przeleje na papier.

 

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał Szczekanica Central Park opowiedziała po zakończeniu konsultacji wiceprzewodnicząca tamtejszej Rady Osiedla Marzenna Rumińska-Filipek: - W ramach inwestycji powstaną dwa place zabaw: jeden dla dzieci najmłodszych oraz drugi dla tych nieco starszych, a także siłownia plenerowa z urządzeniami fitness. Będzie też wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, a także strefa relaksu, gdzie będzie można pograć w planszówki. - Podkreśliła także, że plac przy ulicy Rzecznej to jedyne na całym osiedlu miejsce, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać, a także jest jedyną dogodną lokalizacją do organizacji imprez plenerowych.

 

Przedstawiciele Rady Osiedla podkreślili także, że to nie koniec, a dopiero początek tego projektu i już szukają sposobu, aby w przyszłości stworzyć możliwość gry w koszykówkę.

 

Projekt jest jednym ze zwycięzców ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał największą liczbę głosów mieszkańców w całym IV rejonie.  Łączny koszt obiektu wyniesie ponad 300 tys. złotych.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.03.2020 08:31

Kto jest wykonawcą?

10


gość ~gość (Gość)26.03.2020 22:11

Ludzie co z Wami jest? Jaki temat się pojawi to zaraz krytyka. Tytuł się nie podoba? To napiszcie swój projekt i wtedy tytuł nadacie jaki sobie wymyślicie. Ktoś napisał projekt, zdobył środki dla Was na plac zabaw a dla Was tytuł jest najważniejszy? Rada osiedla to przecież chyba społecznie pracuje. Trzeba takich ludzi doceniać, bo jest ich coraz mniej. Właśnie przez tych co im się wiecznie nic nie podoba.

411


gość ~gość (Gość)27.03.2020 09:59

Mamy już mosty królewskie nad rzeką Strawą, bulwary nad Strawą, jednopasmową,,obwodnicę', wspaniałą strefę ekonomiczną, Chojniatekę, teraz Central Park.
Co dalej? Może Słoneczko Beach xD

60


jaro ~jaro (Gość)27.03.2020 10:34

Szczekanica jak Nowy Jork. Normalnie Ameryka.

31


Chyba Ty ~Chyba Ty (Gość)27.03.2020 22:38

mistrzem jangiem BD !!!

10


gość ~gość (Gość)27.03.2020 17:18

Spotkali się Ci wszyscy na wizji lokalnej w okresie gdy spotykać się nie wolno??

11


gość ~gość (Gość)27.03.2020 13:31

Widać nazwa odniosła sukces. To tak jak z celebrytami. Nie ważne jak się o nich mówi- dobrze czy źle. Ważne że się mówi ????????????

30


gość ~gość (Gość)27.03.2020 11:51

Dzieci będą miały w końcu boisko na osiedlu. Bardzo się cieszę.

41


gość ~gość (Gość)27.03.2020 11:48

A mnie się podoba. Taki centralny plac na osiedlu. Każdy będzie wiedział że to na Szczekanicy.

12


janosik ~janosik (Gość)26.03.2020 17:50

Maseczek i kombinezonów kupcie do szpitala ,a nie kolejne huśtawki.Karuzela śmiechu daj pan już spokój panie Naczelniku miasta,zawiodłem się strasznie pana postawą w tej krytycznej sytuacji.

153


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat