Przy Rakowskiej system eWUŚ zdaje egzamin

Strefa FM Poniedziałek, 07 stycznia 201325 5018
System eWUŚ - czyli elektroniczna weryfikacja uprawnień świadczeniobiorców sprawdza się w szpitalu im. M. Kopernika w Piotrkowie.

Obecnie weryfikacja pacjentów przebiega znacznie szybciej, jednak tuż przed wdrożeniem sytemu nie obyło się bez niespodzianek. - 31 grudnia system nie działał przez kilka godzin. Mamy jednak nadzieję, że taka sytuacja się już nie powtórzy. W przeciwnym razie będziemy musieli żądać od pacjenta potwierdzenia ubezpieczenia - mówi Krzysztof Smolarczyk, kierownik działu techniczno-informatycznego szpitala.

System eWUŚ został wdrożony nie tylko w szpitalu przy Rakowskiej, ale także we wszystkich poradniach obsługiwanych przez tę placówkę.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)09.01.2013 21:55

"Redaktor-Maj" napisał(a):
Jakie kontrole skoro system działa od 1 stycznia? P51 już byłeś kontrolowany przez NFZ :) Nie możesz wiedzieć jak się odnosi NFZ do oświadczeń, bo podejrzewam nikogo jeszcze nie sprawdzili


Zazdroszczę prostolinijności myślenia.
Tak się składa,że znam problem od środka.
Znam stereotyp postępowania NFZ w stosunku do świadczeniodawców.
Publiczne oświadczenia NFZ do kamery to jedno, a prawdziwe ich działania to drugie.
Mam nadzieję,że nie muszę tłumaczyć,ze do kamery-to NFZ jest zbawcą narodu.
A w codziennej szarpaninie szpitali i poradni NFZ jest bezwzględnym egzekutorem.
Jak na razie pacjent w tym starciu jest bezpieczny.
Staram się demaskować system i wskazać na coraz stromiej ( i kosztowniej) wznoszące się schody w działalności szpitali i poradni,co dzieje się za sprawą szatańsko pomysłowego NFZ, zmuszającego system ochrony zdrowia do pakowania coraz większych pieniędzy w machinę kontroli,a nie w leczenie ludzi...

"obiektywna" napisał(a):
Gratuluję kompetencji Redaktorowi Majowi.


Haha!
Ar ju rili siur?...;-)

00


obiektywna ~obiektywna (Gość)09.01.2013 14:41

Myślenie P51 jest porażające. Gratuluję kompetencji Redaktorowi Majowi.

00


sklave sklaveranga08.01.2013 14:07

Naga Ewusia (eWUŚ) - niezbędne rozwiązanie czy kolejny skandal????
11 mln złotych kosztował system eWUŚ, którego celem jest udostępnianie placówkom opieki zdrowotnej bazy osób ubezpieczonych. Pierwsze dane wskazują, że 10% Polaków nie ma potwierdzonego tytułu ubezpieczenia, a jednocześnie nie ustają głosy, że jest to kolejny przykład na niekompetencję rządu.
Nie ma osoby w Polsce która nie miałaby by prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej.....
W Rzeczypospolitej Polskiej Konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom opiekę zdrowotną. I w tym momencie powinniśmy się zatrzymać. Jeśli wszyscy Polacy mają prawo do wszystkich świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej to po co potrzebne jest tego sprawdzanie?
Tu chodzi o to by pacjent na schodach szpitala padł. No ale to tak nie humanitarnie i co sąsiedzi powiedzą. Dlatego najlepiej by było gdyby pacjent ten biedny nie maił sił opuścić miejsca zamieszkania.
Jemu i Matce ze Skaryszewa to zawdzięczamy.
Reinkarnacja???
Wiesław! Wiesław! Kłamca i Manipulator!
http://sklave.manifo.com/galeria

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)08.01.2013 13:21

"P51" napisał(a):
Panie redaktorze ;-) !Od razu widać,że nie miał pan wątpliwej przyjemności kontaktu z kontrolą NFZ, która takim oświadczeniem każe się podetrzeć. Dla NFZ tylko dotychczasowe dokumenty poświadczające ubezpieczenie ( a teraz zielone swiatło od EWUŚ) mają znaczenie.Oswiadczenie pacjenta ma moc papierka od cukierka.Dla NFZ to znakomity pretekst, by za wykonanę pracę nie zapłaćić placówce "ochrony zdrowia".


Jakie kontrole skoro system działa od 1 stycznia? P51 już byłeś kontrolowany przez NFZ :) Nie możesz wiedzieć jak się odnosi NFZ do oświadczeń, bo podejrzewam nikogo jeszcze nie sprawdzili.
Po za tym mają zielone światło od ministra Boniego
cytuję "Pacjent nie musi udowadniać za pomocą RMUA, czy ma prawo do świadczeń, a lekarz nie ma dylematu, czy przyjąć, czy nie danego pacjenta, bo weryfikacją jego uprawnień zajmuje się NFZ - napisał minister Michał Boni w liście do "Gazety Wyborczej""
http://wyborcza.pl/1,75478,13139815,Minister_Boni_o_systemie_eWUS.html
Jeżeli oświadczenie o byciu ubezpieczonym złoży osoba, która wie, że nie odprowadza składek zdrowotnych, to NFZ zażąda od niej zwrotu pieniędzy za leczenie w szpitalu czy leki kupione ze zniżką. Jeśli będziemy ociągać się ze spłatą, Fundusz naliczy nam odsetki. Jeśli jednak kwota będzie wysoka, szef lokalnego oddziału funduszu może nam rozłożyć ją na raty, a nawet darować całą spłatę.
To NFZ bierze na siebie obowiązek sprawdzenia czy ktoś opłaca składki a nie placówka zdrowia. Właśnie to wywalczyli lekarze w ramach protestów zeszłorocznych o wystawianie recept na leki refundowane.
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

Komentarz był edytowany przez autora: 08.01.2013 13:22

00


miki ~miki (Gość)08.01.2013 12:29

a oczywiście że trzeba powiadomić odpowiedzialnego za służbę zdrowia d. klimczaka

00


pacjent ~pacjent (Gość)08.01.2013 11:32

nie możecie żadac potwierdzenia ubezpieczenia bo zmieniacie samowolnie przepisy, jeżeli pacjent jedzie do szpitala t z kąd ma wiedziec że macie system a wraz z nim informatyka do duszy,nas pacjentów w tej chwili obchodzi tylko dowód osobisty i przedstawienie go w poradni

00


olo ~olo (Gość)08.01.2013 09:51

Szerokiej drogi i powodzenia

00


P51 ~P51 (Gość)08.01.2013 09:27

"sklave" napisał(a):
Jedna wizyta w prywatnym gabinecie i na badania, leczenie przyjmowany jestem natychmiast chociaż w tym szpitali wcześniej wyznaczyli mi termin za 10 miesięcy.


Nie traktuj prywatnych gabinetów jako automatów do szybszego załatwienia diagnostyki...Nie każdy wchodzący do prywatnego gabinetu jest kierowany do szpitala na badania...

"sklave" napisał(a):
Ba w tym samym szpitalu chcę zapłacić by wcześniej być przyjętym. Wiesz jaką otrzymuję odpowiedź.....
Niestety nie możemy przepisy nie pozwalają


No bo przecież konstytucja gwarantuje bezpłatność leczenia, a tym samym wyklucza odpłatność...
Sam widzisz, na jakiej hipokryzji państwa stoimy.
Lekarze tylko w tej hipokryzji państwa wynajdują ścieżkę, by stąpając po niej móc sensownie wypełniać swój zawód ( nie bezpłatnie, jak Judym) i pomagać chorym...
Bo państwu na chorych z pewnościa nie zależy - to ewidentny , największy problem władzy...

00


P51 ~P51 (Gość)08.01.2013 09:16

"Redaktor-Maj" napisał(a):
Potwierdzeniem ubezpieczenia może być moje oświadczenie, więc słowo "żądać" Pan kierownik niech zamieni na "prosić".


Panie redaktorze ;-) !
Od razu widać,że nie miał pan wątpliwej przyjemności kontaktu z kontrolą NFZ, która takim oświadczeniem każe się podetrzeć. Dla NFZ tylko dotychczasowe dokumenty poświadczające ubezpieczenie ( a teraz zielone swiatło od EWUŚ) mają znaczenie.Oswiadczenie pacjenta ma moc papierka od cukierka.
Dla NFZ to znakomity pretekst, by za wykonanę pracę nie zapłaćić placówce "ochrony zdrowia".

00


sklave sklaveranga08.01.2013 09:12

"P51" napisał(a):
90% internautów w tym umęczonym kraju to mafia głupców, którzy wypowiadają się we wszystkich tematach nie mając najmniejszego pojęcia o istocie problemu.


Pewnie masz rację!
Może i należę do głupców ale jestem już schorowany, wiek...
Wiem tylko jedno jeśli zachoruję to wpierw wertuje listę specjalistów biorąc pod uwagę przede wszystkim szpitale, kliniki w jakich oni pracują i jaki jest tam sprzęt diagnostyczny....
Kolejki, brak środków.... mnie nie interesuje. Jedna wizyta w prywatnym gabinecie i na badania, leczenie przyjmowany jestem natychmiast chociaż w tym szpitali wcześniej wyznaczyli mi termin za 10 miesięcy.
Ba w tym samym szpitalu chcę zapłacić by wcześniej być przyjętym. Wiesz jaką otrzymuję odpowiedź.....
Niestety nie możemy przepisy nie pozwalają.
To mówi głupiec nie znający problemu publicznej służby zdrowia.
Kumoterstwo, Matactwo, Bumelanctwo.
http://sklave.manifo.com/aktualnosci

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat