Przez upały sytuacja w lasach naszego regionu bardzo trudna

Strefa FMRegion Środa, 03 lipca 20194 3214
Według leśników to może być najczarniejszy - pod względem liczby pożarów - rok od 1992. Tylko w samym czerwcu wybuchło ponad tysiąc pożarów. Problem ten odczuwają również mieszkańcy gminy Aleksandrów, gdzie prawie 1/3 powierzchni stanowią lasy.
fot. OSP KSRG Parzniewice

- Do tej pory nasi druhowie brali udział w niewielkich akcjach gaszenia pożarów na terenie naszej gminy. W ostatnią sobotę kilka zastępów uczestniczyło w akcji gaśniczej pożaru lasu młodnika w miejscowości Ciechomin. Jednak sytuacja w lasach jest bardzo poważna. Proszę więc wszystkich mieszkańców oraz turystów, wypoczywających na naszym terenie, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na terenach leśnych, bo - podkreślam! - sytuacja w lasach jest trudna - powiedział wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot, który zapewnia, że służby są przygotowane do przeprowadzenia szybkich akcji ratowniczych, jednak mają nadzieję, że będzie ich jak najmniej. 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

reset ~reset (Gość)04.07.2019 12:25

To co dzisiaj na niebie to matrix, pianka dmuchana bez grama wilgoci, przesuwa się wolno i udaje prawdziwe chmury. Prawdziwe chmury to tylko na starych fotografiach i starych malowanych obrazach.

20


gość ~gość (Gość)03.07.2019 21:39

Znów były opryski na niebie

31


jenki ~jenki (Gość)03.07.2019 14:50

Normalnie jak w Kalifornii, w której co roku przychodzi fala pożarów.

50


das ~das (Gość)03.07.2019 11:58

przestańcie zapylać niebo chemitrailsami to pogoda wroci do normy

512


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat