Przez telefon już nas nie naciągną

Strefa FM Piątek, 12 grudnia 20144 2482
Koniec z ustnymi umowami i naciąganiem przez telemarketerów - pisze wyborcza.pl. Za dwa tygodnie, 25 grudnia wchodzą unijne przepisy, które mocno ograniczą ten rynek.

Zgodnie z nowymi przepisami telemarketer na początku rozmowy będzie musiał się przedstawić,  będzie musiał także powiedzieć, że dzwoni w celu zawarcia umowy - pisze wyborcza.pl. Sama rozmowa telefoniczna będzie miała tylko charakter konsultacji. Przed ewentualnym zawarciem umowy klient będzie musiał dostać jej treść na „papierze lub trwałym nośniku” oraz odesłać firmie oświadczenie, że rzeczywiście się tę umowę zawiera. To oznacza, że „tak” ze strony klienta w rozmowie telefonicznej nie będzie jeszcze oznaczało dobicia targu.

Jak podaje wyborcza.pl, klient dostanie wiele nowych praw: może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, może to zrobić przez 14 dni (do tej pory przez dziesięć). Wszystkiego pilnuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli firma nie będzie przestrzegała nowych regulacji, może dostać karę nawet w wysokości 10% swoich rocznych przychodów.


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antytele ~antytele (Gość)12.12.2014 22:21

Ja po, prostu nie odbieram, jak widzę nieznany numer, bo to albo zaproszenie na tzw. pokaz "wyrobów zdrowotnych", albo propozycje jakiejś niezwykle niekorzystnej taryfy telefonicznej, albo coś w tym rodzaju. (Wszystkich zachęcam do NIEODBIERANIA nieznanych numerów!) Raz tylko się zdarzyło, że w radiu była audycja na temat technik manipulacyjnych wykorzystywanych przez telemarketerów i... wtedy zadzwonił telefon! Nie myliłem się, to był telemarketer! Położyłem słuchawkę przy głośniku radiowym, niech się ucieszy, że w radio o nim gadają!... Ha, ha, ha!!! A poważnie: najlepiej nie odbierać takich telefonów, a jeśli już odbierzemy i zorientujemy się kto zacz, broń Boże nie wdawać się z nim w dyskusje, tylko po prostu odłożyć słuchawkę! Oni są specjalni szkoleni w technikach manipulacyjnych i potrafią sprytnie odpowiadać na pytanie i tak kierować rozmową, żeby, mówiąc w przenośni, jakiś Eskimos kupił sobie worek śniegu słono za niego płacąc i w dodatku ciesząc się, że w prezencie, w ramach jakiejś promocji, dostał kawałek... lodu! Nie gadajmy z tymi złamanasami! Nie dajmy się okradać!

50


Adamo ~Adamo (Gość)12.12.2014 11:09

Wreszcie !

90


Bloku ~Bloku (Gość)12.12.2014 10:34

I bardzo dobrze!!! To co się działo do tej pory to jest jakieś nieporozumienie...tel co pięć minut i to z różnych miast...już po prostu przestałem odbierać...

120


Bloku ~Bloku (Gość)12.12.2014 10:33

I bardzo dobrze!!! To co się działo do tej pory to jest jakieś nieporozumienie...tel co pięć minut i to z różnych miast...już po prostu przestałem odbierać...

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat