Przewoził kilka tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Strefa FM Piątek, 18 kwietnia 20144 2032
Kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli w citroenie należącym do 39-letniego mieszkańca gminy Chełm piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej.

- 4100 paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej (Wydział Zwalczania Przestępczości w Łodzi). Kontrabandę przewoził 39-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Wartość uszczuplenia z tytułu należnego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na kwotę ponad 62 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewożenie papierosów w takiej ilości, bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności - informuje sierż. sztab. Ilona Sidorko, rzecznik piotrkowskiej policji.

39-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

OVK ~OVK (Gość)18.04.2014 21:58

"Lesina23" napisał(a):
Żeby zwalczyć problem przemytu papierosów i alkoholu wystarczy obniżyć akcyzę dzięki czemu spadnie cena papierosów dzięki czemu nie będzie potrzeby kupować nielegalnych papierosów. Proste i logiczne ale niestety nie w Polsce


tak,ale jak się ma mózg zamiast pier...nego styropianu,te bezmózgi myślą,że jak podniosą akcyze to wpływy będą większe,szkoda słów.

20


Exploit ~Exploit (Gość)18.04.2014 21:11

I znowu ten nasz jakże biedny już skarb państwa straci i nie będzie za co koryt se napychać i wspierać ukraińskich małych firm...

"Lesina23" napisał(a):
Żeby zwalczyć problem przemytu papierosów i alkoholu wystarczy obniżyć akcyzę dzięki czemu spadnie cena papierosów dzięki czemu nie będzie potrzeby kupować nielegalnych papierosów.

No wiesz co? A z czego tłuste premie i nagrody będą sobie brali?

30


riki ~riki (Gość)18.04.2014 19:07

szkoda go. niestety trzeba okradać własne państwo gdy państwo okrada obywatela. za to innego co kradnie legalnie (politycy , urzednicy etc) to tylko widac jak kolejny dom stawiają a ja jesli nie umre to kiedyś będe bezdomnym. dziękuje POlsko pod władzami EU, UK i USA.

40


Marcin Marcinranga18.04.2014 14:03

Żeby zwalczyć problem przemytu papierosów i alkoholu wystarczy obniżyć akcyzę dzięki czemu spadnie cena papierosów dzięki czemu nie będzie potrzeby kupować nielegalnych papierosów. Proste i logiczne ale niestety nie w Polsce

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat