Przewodniczący Rady Miasta nie został odwołany, przeprosił za swoje zachowanie

Strefa FM Środa, 27 listopada 201991 11248
Podczas środowej sesji radni Piotrkowa mieli zdecydować czy odwołać Mariana Błaszczyńskiego z funkcji przewodniczącego Rady, ale punkt ten zdjęto z porządku obrad.

Ładuję galerię...

Uwagę do porządku obrad zgłosił wiceprzewodniczący Rady Mariusz Staszek. Przy 14 głosach za, 6 przeciwnych, bez wstrzymujących (dwie osoby nie głosowały) punkt został zdjęty. Radny Staszek nie uzasadnił,  dlaczego wystąpił z takim wnioskiem,  nie udzielił też komentarza na ten temat dziennikarzom w przerwie sesji. 


Przypomnijmy, Marian Błaszczyński uczestniczył w niedzielę 10 listopada w uroczystym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Centrum idei Ku Demokracji. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.

 

- Przewodniczący RM Marian Błaszczyński dopuścił się niegodnego zachowania podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości - czytamy we wniosku grupy radnych. - W wyniku swoich zachowań Pan Marian Błaszczyński ośmieszył swoją osobę, stracił wiarygodność i predyspozycje do pełnienia zaszczytnej funkcji przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dodatkowo w wyniku publikacji medialnych przyczynił się do deprecjonowania wizerunku miasta Piotrkowa Trybunalskiego - argumentują wnioskodawcy. Najwyraźniej nie przekonało to jednak pozostałych radnych, ponieważ postanowili zagłosować za zdjęciem tego punktu z porządku obrad.

 

 - Spodziewaliśmy się tego, bo większość w Radzie jest za panem Błaszczyńskim i wspiera go dosłownie w każdej inicjatywie - komentował wydarzenia z sesji radny Łukasz Janik z klubu PiS. - Sześcioro odważnych radnych z Piotrkowa Trybunalskiego złożyło wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, która ma dotyczyć skandalicznego zachowania przewodniczącego w dniu 10 listopada. 

 

Wygląda jednak na to, że radni nie spotkają się w trybie nadzwyczajnym. Radni, którzy wystąpili o zwołanie sesji - w dalszej części środowych obrad - zaczęli wycofywać swoje podpisy pod wnioskiem o zwołanie obrad. Wcześniej przewodniczący przeprosił za swoje zachowanie podczas uroczystości 10 listopada.  - Dużo było szumu medialnego w ostatnim okresie, dlatego chcę powiedzieć,  że jeżeli ktokolwiek z państwa lub ze strony mieszkańców poczuł się urażony, to przepraszam - powiedział M. Błaszczyński.  


Zainteresował temat?

11

7


Komentarze (91)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.11.2019 14:09

Przewodniczący M.Blaszczynski jest piotrkowskim mężem stanu Na szczęście zostanie tam gdzie powinien być W niedalekiej przeszłości pewien prezydent napił się na forum międzynarodowym i nie przypominam sobie żeby ktoś nawoływał do impeachmentu

318


wwolny ~wwolny (Gość)30.11.2019 13:33

marian ostatnio gratulował członka stowarzyszenia abstynenckiego pałacyk wytrwałosci w utrzymywaniu trzezwosci ha ha

50


sygnalista ~sygnalista (Gość)27.11.2019 14:01

Panie radny szykuj się pan na wywiady przy kamerach Polsatu :D:D

272


Rżnięcie głupa... ~Rżnięcie głupa... (Gość)29.11.2019 11:11

... opanowane do perfekcji!

40


gość ~gość (Gość)29.11.2019 05:37

Cała Polska się z nas śmieje.
Nawet w Polsacie tą "akcje" pokazali!
Trzeba przyznać, że przewodniczący ma jaja, że ciągle trwa na stanowisku. Normalny człowiek już by się podał do dymisji.

70


gość ~gość (Gość)28.11.2019 23:21

Prohibicja

40


g ~g (Gość)28.11.2019 23:06

Marian na prezydenta !!!

81


gość ~gość (Gość)28.11.2019 22:54

Po co chodzić do cyrku? Wystarczy poczytać wiadomości.

60


kambodża ~kambodża (Gość)27.11.2019 11:44

Pozbawić pracy w szpitalu wojewódzkim to powinni ale dyrektora.

172


zorro ~zorro (Gość)27.11.2019 19:44

Prezydent Piotrkowa wraz z radnymi zafundował mieszkańcom nocną prohibicję w ramach walki z alkoholizmem. A teraz co ,podwójna moralność ? Oj obłudnicy wstyd ,wstyd ...

351


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat