Przesyłki nie dostarczono - sprawy „spadają z wokandy”

Strefa FM Środa, 05 lutego 201414 8184
Ponad sto spraw "spadło z wokandy" w sądach okręgu piotrkowskiego z powodu opóźnień w doręczaniu wezwań lub innych pism procesowych.

Przypomnijmy, że od początku roku zmienił się operator pocztowy i wiele sądów i prokuratur w kraju boryka się z podobnymi problemami.

- Również Sąd Rejonowy w Piotrkowie od 1 stycznia korzysta z usług Polskiej Grupy Pocztowej. Rzeczywiście pojawiły się liczne problemy z doręczeniem korespondencji. Mogę potwierdzić, że (na 23 stycznia) na terenie piotrkowskich sądów (chodzi o wszystkie sądu rejonowe w okręgu – przyp. red.) odnotowano liczbę 105 spraw, które zostały odroczone z uwagi na brak doręczenia przesyłki na właściwy adres, bądź we właściwym terminie - mówi Agnieszka Szulc-Wroniszewska, prezes Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Awizowane przesyłki sądowe można odbierać np. we wskazanych kioskach Ruchu lub sklepach spożywczych. Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań Faktografu po 14.10.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czytelniczka ~czytelniczka (Gość)05.02.2014 10:30

sama byłam świadkiem gdy zaglądając do skrzynki zobaczyłam awizo które jest do odbioru w sklepie miejscowość dalej, najlepsze było to że osoba która roznosiła pocztę chyba nie sprawdzała czy ktoś jest w domu bo wtedy przez cały dzień byłam w domu. i jak tu ma być terminowe jak tak jest to roznoszone

40


uważny ~uważny (Gość)05.02.2014 10:10

Bez przesady a agencje Poczty Polskiej to gdzie się mieszczą? Sprzedają obrazy, buty, wszystko co do głowy przyjdzie i przy okazji 3 m2 odgrodzone na agencje.

33


timig ~timig (Gość)05.02.2014 09:51

a jak radzi sobie nasz Urząd Miasta po wyborze operatora nie-wyznaczonego?

20


(**) ~(**) (Gość)05.02.2014 09:45

To jest lekceważenie ludzi, do czego to podobne żeby tak ważne sprawy nasze dane osobowe odbierać w kioskach?

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat