Przesyłki nie dostarczono - sprawy „spadają z wokandy”

Strefa FM Środa, 05 lutego 201414 8403
Ponad sto spraw "spadło z wokandy" w sądach okręgu piotrkowskiego z powodu opóźnień w doręczaniu wezwań lub innych pism procesowych.

Przypomnijmy, że od początku roku zmienił się operator pocztowy i wiele sądów i prokuratur w kraju boryka się z podobnymi problemami.

- Również Sąd Rejonowy w Piotrkowie od 1 stycznia korzysta z usług Polskiej Grupy Pocztowej. Rzeczywiście pojawiły się liczne problemy z doręczeniem korespondencji. Mogę potwierdzić, że (na 23 stycznia) na terenie piotrkowskich sądów (chodzi o wszystkie sądu rejonowe w okręgu – przyp. red.) odnotowano liczbę 105 spraw, które zostały odroczone z uwagi na brak doręczenia przesyłki na właściwy adres, bądź we właściwym terminie - mówi Agnieszka Szulc-Wroniszewska, prezes Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Awizowane przesyłki sądowe można odbierać np. we wskazanych kioskach Ruchu lub sklepach spożywczych. Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań Faktografu po 14.10.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

artemida ~artemida (Gość)06.02.2014 07:10

Prawda jest taka, że choć sama miałam wiele zastrzeżeń do jakości usług Poczty Polskiej to jednego im zarzucić nie mogła - przesyłki zawsze docierały do adresata, a jeśli nie dotarły to był zwrot do nadawcy. Inpost ma, jak dla mnie, tylko jedną zaletę - Paczkomaty.

31


Himera ~Himera (Gość)05.02.2014 23:11

"Al-Bundy" napisał(a):


Już tak robiłem, ale z listonoszem, Efekt - zmienili listonosza!

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)05.02.2014 21:47

"czytelniczka" napisał(a):
najlepsze było to że osoba która roznosiła pocztę chyba nie sprawdzała czy ktoś jest w domu bo wtedy przez cały dzień byłam w domu


"Piotrkowianin" napisał(a):
A myślisz, że Poczta Polska inaczej działa? Listu poleconego z książką listonoszowi nie chciało się nosić, tylko zostawił awizo, mimo że przez cały dzień ktoś był w domu


Kiedyś natknąłem się w internecie na metodę, jak oduczyć doręczycieli takich działań. Trzeba tylko upilnować takiego i przyłapać na gorącym uczynku, gdy zostawi awizo w skrzynce, mimo tego, że ktoś jest w domu. Metoda jest prosta: z miejsca takiemu trzeba dać po mordzie. Jeśli w swojej naiwności poskarży się policji, to na dowód, że nie było nas wtedy w domu mamy wypisane przez niego awizo... ;)

80


jethro ~jethro (Gość)05.02.2014 19:19

"pytanie" napisał(a):
Dlaczego po otwarciu strony mobilnej epiotrkow wyskakuje mi tylko napis Apache is functioning normally


pewnie Twoi przodkowie byli Apaczami.

22


pytanie ~pytanie (Gość)05.02.2014 18:52

Dlaczego po otwarciu strony mobilnej epiotrkow wyskakuje mi tylko napis Apache is functioning normally

20


RS ~RS (Gość)05.02.2014 18:29

Nie jestem zwolennikiem Poczty Polskiej ale jakość usług InPost to jest porażka.
Nie dość, że rachunek dostaję po 5-7 dniach od nadania przez operatora to jeszcze raz miałem okazję otrzymać przesyłkę przez ich doręczyciela. Jak otworzyłem drzwi to myślałem, że jakiś żulik chce parę złych na piwo, (wygląd + wyziew)
Jedno muszę uczciwie powiedzieć - był naprawdę grzeczny.
Jedynie Paczkomaty to fajna sprawa pod warunkiem że nie wsadzą paczki do półek na samej górze bo ich wyciągnięcie wtedy to niezła gimnstyka.

30


jethro ~jethro (Gość)05.02.2014 17:50

Cytuję:
Awizowane przesyłki sądowe można odbierać np. we wskazanych kioskach Ruchu lub sklepach spożywczych.


szkoda,że nie w burdelu,pardął,agencji na Dzieci Polskich.

22


ech ~ech (Gość)05.02.2014 17:23

Pytam-awiza lądują w skrzynkach,bo doręczycielowi nie chce się chodzić po schodach.Jak ma odebrać list polecony z kiosku osoba ,która ma amputowane nogi.

21


zagadka ~zagadka (Gość)05.02.2014 13:35

Dlaczego przesyłki nie dostarczone zamiast niedostarczone?

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga05.02.2014 10:55

"czytelniczka" napisał(a):
sama byłam świadkiem gdy zaglądając do skrzynki zobaczyłam awizo które jest do odbioru w sklepie miejscowość dalej, najlepsze było to że osoba która roznosiła pocztę chyba nie sprawdzała czy ktoś jest w domu bo wtedy przez cały dzień byłam w domu. i jak tu ma być terminowe jak tak jest to roznoszone

A myślisz, że Poczta Polska inaczej działa? Listu poleconego z książką listonoszowi nie chciało się nosić, tylko zostawił awizo, mimo że przez cały dzień ktoś był w domu. Inny przypadek - list polecony z piotrkowskiego sądu przy ul. Słowackiego 5 "szedł" na ul. Słowackiego 18* w Piotrkowie Trybunalskim (odległość 2,2 km) 3 albo 4 dni, docierając po drodze do Zelowa (taka pieczątka była na odwrocie). Za taką usługę Poczta Polska pobrała od sądu bodajże 5,30 zł, a kurier za 2 zł dostarczyłby ten list w ciągu 30 minut, nawet korzystając z roweru, autobusu MZK, czy idąc na piechotę.

Komentarz był edytowany przez autora: 05.02.2014 10:57

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat