Przestrzenie graficzne w ODA

ePiotrkow Środa, 06 czerwca 20180 1776
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę Izabeli Wyrwy i Wawrzyńca Strzemiecznego „Przestrzenie graficzne II”. Wernisaż odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.00 w ODA przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna będzie do 1 lipca.

- Jesteśmy artystami oraz pedagogami od wielu lat związanymi z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Nasze działania wywodzą się z różnych dyscyplin: tkaniny unikatowej oraz grafiki warsztatowej – mówi autorzy. - Ideą proponowanego przez nas wydarzenia jest nawiązanie dialogu dwóch pozornie różnych dziedzin sztuki. Język wypowiedzi, którym się posługujemy bazuje na szeroko pojętym działaniu graficznym wykorzystującym linię/środek wyrazu plastycznego, jako punkt wyjścia.

 

Prezentowane prace z dziedziny tkaniny unikatowej są obiektami wykonanymi z tworzyw i materiałów powszechnie niekojarzonych z tkaniną. Prace z dziedziny grafiki są natomiast działaniami na płaszczyźnie z wykorzystaniem wielokrotności powielanego obrazu dla wzmocnienia siły oddziaływania na odbiorcę. Jest to rodzaj graficznej instalacji, która w połączeniu z przestrzennymi oraz reliefowymi strukturami tkaniny unikatowej, tworzy nową wartość plastyczną. Całość projektu opiera się na relacjach linearności dwu i trójwymiarowej.

 

 

(materiały: ODA)


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat