Przerwali rajd kierowcy skody. 42-latek miał 2,5 promila

PolicjaTomaszów Środa, 02 stycznia 20194 7375
Policjanci tomaszowskiej drogówki przerwali szaleńczy rajd 42-latka, który jadąc skodą przez obszar zabudowany przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Do policyjnej interwencji doszło w sylwestrowe przedpołudnie, gdy mundurowi tomaszowskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości pojazdów. - Działania odbywały się w obszarze zabudowanym na drodze wojewódzką nr 713 w Bukowie w gminie Ujazd – informuje rzecznik prasowy komendy w Tomaszowie. - Mundurowi zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę osobowej skody. Mężczyzna, łamiąc obowiązujące przepisy, jechał 113 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km/h, czym w połączeniu z warunkami pogodowymi stwarzał śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W trakcie kontroli drogowej policjanci wyczuli silną woń alkoholu i poddali kierowcę badaniu alkometrem. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

42-latek już stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Został również ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 pkt. karnymi.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tezmi ~tezmi (Gość)02.01.2019 12:13

stwarzał śmiertelne zagrożenie dla siebie ! A co to kogo obchodzi, każdy ma prawo zabić się tak jak chce. Co innego, że stwarzał zagrożenie dla innych !

102


gość ~gość (Gość)02.01.2019 19:22

Znalazł się wyrozumiały. Jeśli potrafisz, to pomyśl zanim coś napiszesz.

40


gość ~gość (Gość)02.01.2019 12:31

Bez przesady przecież nikogo nie skrzywdzil troszkę wyrozumiałości

128


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat