Przekazali plac budowy. Rozpoczyna się remont „Ryneczku”

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 27 września 201919 6968
Rozpoczyna się jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w mieście - modernizacja odcinka ul. Wojska Polskiego. W czwartek przekazano wykonawcy placu budowy.
fot. UM Piotrków

Przypominamy, remont Wojska Polskiego przeprowadzony będzie w dwóch etapach. Jako pierwszy wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Polną, a następnie od nowo powstałego ronda do Al. Armii Krajowej.


- Według zapewnień wykonawcy prace na pierwszym odcinku wystartują po 20 października. Remont rozpocznie się od przebudowy sieci podziemnych na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Łódzką. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy – informują urzędnicy magistratu. - Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy oraz przy układaniu wszelkich instalacji, na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie. Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności.

W trakcie prowadzenia prac drogowych możliwy będzie powolny przejazd samochodów osobowych na remontowanym odcinku czy dojazd do posesji. Jeżeli jednak prace będą tego wymagały, odcinek zostanie zamknięty dla ruchu.


Zakończenie prac na pierwszym odcinku zaplanowano w czerwcu 2020 roku. Potem wystartuje remont odcinka od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej. Całość prac powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)27.09.2019 10:20

Cytuję:
Według zapewnień wykonawcy prace na pierwszym odcinku wystartują po 20 października.

Czyli akurat jak spadnie pierwszy śnieg. Super!

122


gość ~gość (Gość)27.09.2019 10:32

Ale poco teraz skaczą A1 to dopiero

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat