Przekazali plac budowy. Rozpoczyna się remont „Ryneczku”

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 27 września 201919 6665
Rozpoczyna się jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w mieście - modernizacja odcinka ul. Wojska Polskiego. W czwartek przekazano wykonawcy placu budowy.
fot. UM Piotrków

Przypominamy, remont Wojska Polskiego przeprowadzony będzie w dwóch etapach. Jako pierwszy wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Polną, a następnie od nowo powstałego ronda do Al. Armii Krajowej.


- Według zapewnień wykonawcy prace na pierwszym odcinku wystartują po 20 października. Remont rozpocznie się od przebudowy sieci podziemnych na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Łódzką. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem jest modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy – informują urzędnicy magistratu. - Kiedy zakończą się roboty przy kanale rzeki Strawy oraz przy układaniu wszelkich instalacji, na plac budowy wejdą drogowcy, którzy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe oświetlenie. Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności.

W trakcie prowadzenia prac drogowych możliwy będzie powolny przejazd samochodów osobowych na remontowanym odcinku czy dojazd do posesji. Jeżeli jednak prace będą tego wymagały, odcinek zostanie zamknięty dla ruchu.


Zakończenie prac na pierwszym odcinku zaplanowano w czerwcu 2020 roku. Potem wystartuje remont odcinka od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej. Całość prac powinna zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.09.2019 20:51

Najwyższy czas zaplanować już odcinek ulic: Krakowskie Przedmieście,Śląska,Rondo, Curie Skłodowskiej,Wolborska, Rakowska itd. W obecnym stanie miasto zostaje rozjeżdżone przez TIR-y. Gdzie są służby odpowiedzialne za nadzór nad tym co się w obecnej chwili wyrabia. To wola o pomstę nie pkwjem gdzie!!!!!!!!!!!!!!

20


borowik ~borowik (Gość)28.09.2019 19:18

A kiedy remont dalszego odcinka W.P od A.K. do Kostromskiej? Tam droga wcale nie lepsza.

40


borowik ~borowik (Gość)28.09.2019 19:13

"przekazano wykonawcy placu budowy".
Czy na terenie tej budowy powinniśmy chodzić w kaskach ochronnych, tak jak to bywa na budowach ?

22


!!! ~!!! (Gość)27.09.2019 10:45

Piotrków pięknieje. Już jest ładniejszy od Warszawy, tylko mniej drapaczy chmur mamy.

1410


gość ~gość (Gość)28.09.2019 08:46

Budowa A1. Paraliż drogi na Radomsko i Łódź. Za chwilę utrudniony będzie wyjazd na Bełchatów. Na kolejnym froncie - droga na Sulejów też stoi. W samym Piotrkowie dantejskie sceny na Żeromskiego i Krakówce. Idealny moment, aby zamknąć jeszcze Wojska Polskiego. Gratuluję koordynacji. I współczuję mieszkańcom Słowackiego i Rolniczej, które będą zakorkowane na amen.

60


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)27.09.2019 22:31

Nareszcie. Tyle lat czekaliśmy na ten remont. Z kolejnych inwestycji przydałby sie remont Żelaznej, Sikorskiego w stronę węzła z A1 i remont zalesickiej... a przybajmniej budowa ścieżki rowerowej do granic miasta...tam jest sporo rowerzystów, nie tylko w sezonie letnim

40


gość ~gość (Gość)27.09.2019 16:12

"rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego "....JASNE ! Tak upłynni jak ronda przy Kostromskiej-Rolniczej-Łódzkiej i rondo przed Piotrkowie na 12 od strony Srocka. Po co budować ronda tam, gdzie ruch na wprost jest największy a z bocznych ulic prawie żaden ?

49


knurrr ~knurrr (Gość)27.09.2019 16:34

wazne jest jedno jest blisko skleb monopolowy

32


gość ~gość (Gość)27.09.2019 14:54

Po co czekać do 20 października? Teraz róbcie i cały Piotrków stanie w korku. Genialnie

25


dociekliwy ~dociekliwy (Gość)27.09.2019 14:44

Czy ta ulica też będzie zwężona do wąskiej "kiszki", jak większość ulic w mieście? Co zrobią z parkującymi samochodami na starej Łódzkiej?

102


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat