Przegrana Kipera po pięknym meczu

Strefa FM Poniedziałek, 07 kwietnia 20080
W tym meczu było wszystko. Niesamowite zwroty akcji, piękne rzuty z drugiej linii, fantastyczne parady bramkarskie. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Taki już jest sport. W decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Polski meczu Vive Kielce pokonało Focus Park Kipera 33:30 (16:17).
Pierwsza połowa należała do piotrkowskich zawodników.W 20 minucie po bramce Jacka Wolskiego było już nawet 13:9 dla Focus Park Kipera. Vive jednak nie dało za wygraną. Drużyna gospodarzy zaczęła odrabiać straty i po 30. minutach było już tylko 17:16 dla gości.
O wygranej kieleckiej drużyny zdecydował okres między 40 a 50 minutą. Wtedy Vive rzuciło kilka bramek z rzędu, wyszło na czterobramkową przewagę, której już do końca nie oddało. Brawa za walkę należą się jednak zarówno zwycięzcom jak i pokonanym. To był piękny mecz, wspaniałe widowisko z udziałem znakomitych kibiców z Kielc i Piotrkowa. Drużynie Vive życzymy powodzenia w walce o finał. Przeciwnikiem kieleckiego zespołu będzie mistrz Polski Zagłębie Lubin.