Przedszkoliada znów zawitała do Piotrkowa

ePiotrkow Czwartek, 13 lutego 20202 2930
Przeszło 400 przedszkolaków z Piotrkowa i okolic bierze udział w IX edycji Przedszkoliady. Impreza odbywa się w hali Relax. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Ładuję galerię...

- Przedszkoliada jest ogólnopolską akcją rozgrywek sportowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na co dzień zajęcia prowadzimy w przedszkolach, ale dzisiaj skupiliśmy reprezentantów wszystkich przedszkoli, które są w naszym systemie w hali Relax, żeby podsumować cały sezon naszych działań. Organizując to wydarzenie, chcemy zaszczepić w najmłodszych chęć do uprawiania sportu, żeby nie dochodziło do sytuacji w ich późniejszym życiu, kiedy nie chcą uczestniczyć np. w zajęciach wychowania fizycznego. Przeciwdziałamy również otyłości, szerzymy ideę fair play, a także po prostu dobrą zabawę - mówi Marcin Jończyk, koordynator Przedszkoliady w regionie piotrkowskim.

 
W Piotrkowie Przedszkoliada odbywa się już po raz czwarty. W tym roku dzieci mogą spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz koszykówka. Organizatorzy przygotowali także stację wszechstronnego rozwoju czy strefę, gdzie przedszkolaki mogły pomalować. Tradycyjnie imprezę wsparli wolontariusze z lokalnych klubów sportowych: Skry Bełchatów, Piotrkowianina, Piotrcovii oraz Polonii Piotrków.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.02.2020 14:27

Dziękuję wszystkim, którzy zapewnili atrakcje naszym dzieciom.
Pozdrawiamy z Moszczenicy

41


gość ~gość (Gość)13.02.2020 14:26

Relax, czy Relaks?

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat