Przedszkole w Wolborzu już otwarte

ePiotrkowRegion Piątek, 11 czerwca 20213 1734
W uroczystym otwarciu przebudowanego Przedszkola Samorządowego w Wolborzu wzięli udział rodzice, zaproszeni goście, ale przede wszystkim na wydarzeniu pojawiły się dzieci.
fot. www.wolborz.eu

Gości zebranych na placu przedszkolnym powitała dyrektor placówki - Iwona Glejzer. Padło sporo słów o historii i teraźniejszej działalności przedszkolnej w Wolborzu. To historia sięgająca XX w., bowiem pierwsza przedszkolna placówka w Wolborzu powstała w 1910 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Bolesława Wróblewskiego. Ówczesna ochronka prowadzona była przez opiekunkę Wandę Smółke, a utrzymywana była ze składek społecznych i funkcjonowała przez wiele lat. W następnych latach, już powojennych, w związku ze wzrostem liczby dzieci przedszkole przenoszone było do różnych budynków, od domu parafialnego, po prywatne posesje oraz do gminnego domu kultury.

 

W 1974 r. rozpoczęto budowę nowego przedszkola. Trwała ona do końca 1977 r.. a przedszkole zyskało nazwę Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Przez lata minione przedszkole przechodziło drobne prace remontowe, wynikające z codziennego użytkowania, w 2005 roku wykonano termomodernizację i wymieniono ogrzewanie na gazowe.

 

- Dziś spotykamy się przy budynku wybudowanym w 1977 r., ale ten budynek wygląda zupełnie inaczej. Zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dzięki funduszom unijnym w wysokości 1,8 mln zł przyznanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego wykonaliśmy przebudowę i rozbudowę Przedszkola Samorządowego w Wolborzu, a całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln zł. - powiedział podczas uroczystego otwarcia przedszkola samorządowego Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

 

Goście po części oficjalnej zwiedzili obiekt, a dzieci wzięły udział w grach i zabawach przygotowanych na przedszkolnym placu.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)13.06.2021 11:26

To ile razy go jeszcze będą otwierać?!

41


Hell ~Hell (Gość)13.06.2021 11:47

100. Byle żeby tematu Konstytucji nie poruszali, bo już po nich by było!!!

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat